Cestovanie

Ako pricestovať na Kiribati?

ako pricestovať na KiribatiOstrovný štát Kiribati patrí k najohrozenejším štátom z hľadiska vzostupu hladiny morí zapríčineného globálnym otepľovaním. Navyše Kiribati je vystavené stálym pasátom vanúcim od juhovýchodu až severovýchodu. Celoročná teplota je pomerne stála, pohybuje sa tesne pod 30°C. Kiribati zrejme zanikne koncom 21. storočia. Návšteva štátu a dovolenka v Kiribati pred jeho zánikom má určite svoje čaro.

Čo je treba pred vycestovaním na Kiribati?

  • cestovný pas,
  • víza
  • očkovanie

Od novembra do apríla sa na Kiribati vyskytuje veľké množstvo tajfúnov. Dochádza tu tiež k častej seizmickej aktivite, preto odporúčame navštíviť Kiribati v letných mesiacoch, kedy je počasie vyrovnané a nehrozí žiadne väčšie nebezpečenstvo.

Vymeňte si eurá v zmenárni alebo v banke. Kiribati používa austrálsky dolár ako svoju oficiálnu menu. Môžete tu tiež využiť cestovné šeky.

Kiribati nemá svoje medzinárodné letisko, preto si musíte letenku zaistiť na Marshallove ostrovy alebo Fidži, odkiaľ vás na Kiribati dopravia malým lietadlom.

Nezabudnite, že na Kiribati sa jazdí na ľavej strane cesty rovnako ako v Austrálii. Buďte tiež veľmi opatrní, pretože mnoho ciest je zaplavených a zle osvetlených.

Ubytovanie na Kiribati

Pre rezerváciu ubytovania na Kiribati kontaktujte Národný cestovný úrad v Kiribati, kde dostanete aktuálne informácie. Môžete tiež navštíviť ich webové stránky alebo ubytovanie si zarezervovať cez booking.

mapa kiribatiUrčite si zaistite ubytovanie vopred. Hotely na Karibati sú takmer všetky v štýle bungalovov s klimatizáciou a kúpeľňou. Väčšinou sa nachádzajú priamo na pláži.

Ubytovanie na Kiribati je prekvapivo lacné, v rozmedzí 20-60 USD.
Miestne múzeum ponúka veľké množstvo artefaktov nájdených v mori, kusy brnenia, pirátske veci a ich tradičné zbrane. Rozhodne by ste si nemali nechať ujsť jeho návštevu.

Tipy pred cestou

mena na Kiribati: 1 austrálsky dolár (AUD) = 100 centov
varovanie: Buďte veľmi opatrní, väčšiu časť ostrova Kiribati je zaplavená a na niektorých miestach ostrova nemajú elektrinu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button