Cestovanie

Prečo navštíviť Taliansko? Dôvodov je naozaj veľa

Taliansko je dlhodobo tradičnou dovolenkou destináciou. Patrí do top 10 najnavštevovanejších krajín sveta. A medzi najobľúbenejšie destinácie sa radí aj medzi krajinami, do ktorých chodia dovolenkovať Slováci.

Prečo cestovať na dovolenku do Talianska
Zdroj obrázka: Autor: RossHelen / Shutterstock.com

Kedykoľvek počas roka Taliansko navštívite, má čo ponúknuť

Taliansko môžeme smelo označiť za celoročnú dovolenkovú destináciu. Ale pozor, nemyslite si, že v Taliansku je počasie, pri ktorom by sa dalo kúpať v mori a relaxovať na plážových lehátkach aj mimo leta, či skorej jesene. Taliansko však ponúka oveľa viac, než „len“ relax na pláži.

V zime ponúkajú talianske strediská vynikajúcu lyžovačku. Vďaka tomu patrí Taliansko medzi najobľúbenejšie lyžiarske destinácie Európy. A čo robiť v Taliansku na jar a na jeseň, čiže medzi letnou a zimnou sezónou?

Toto obdobie je ideálny čas na turistiku a hlavne na spoznávanie talianskych miest a pamiatok. Vedeli ste napríklad, že Taliansko má v Zozname svetového dedičstva UNESCO najviac lokalít spomedzi všetkých krajín na svete?

Pôsobivé mestá, nádherné pláže a úchvatné hory

Vymenovať tie naj destinácie pre dovolenku v Taliansku je preto veľmi ťažké. Ľahko sa totižto dá skĺznuť k tomu, že začne vznikať zoznam, ktorý bude bez konca. Preto sa pokúsime vymenovať aspoň tie úplne naj destinácie, i keď hneď na úvod treba podotknúť, že Taliansko toho ukrýva oveľa viac.

Z talianskych miest je tu v prvom rade Rím, ktorý je takpovediac celý jedným veľkým múzeom. Taký obrovský je jeho historický význam.

Mimo hlavného mesta spomenieme ešte kolísku renesancie, Florenciu. Opäť však podotkneme, že krásnych a významných miest je v Taliansku násobne viac.

Ak vás zaujíma dovolenka na pláži, chýrnou je Talianska riviéra, ktorej centrom je Janov a taktiež Kalábria a ostrov Sicília.

No a opomenúť nemôžeme Karibik Stredomoria ako býva zaslúžene označovaná Sardínia. Ak hľadáte tie naj pláže v rámci Európy, mnohé z nich nájdete práve na tomto ostrove.

A čo talianske hory? Lyžovať sa v Taliansku chodí hlavne do Álp, ale keďže už máme jar, zrejme vás budú viac zaujímať možnosti turistiky. Aj pre ňu sú Alpy vhodné, ale množstvo turistov obľubuje aj Apeniny.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button