Cestovanie

Ako nájsť v Japonsku najkrajšie miesta?

Ako nájsť v Japonsku najkrajšie miestaJaponsko je čarovná krajina, ktorá má celkom iste čo ponúknuť. Okrem toho, že má najsilnejšiu ekonomiku na svete, tak sa môže pochváliť aj miestami, ktoré vo vás zanechajú silné spomienky na rôzne miesta. Celé Japonsko je ostrovom a hoci je veľmi vzdialené, tak cestovanie sem určite stojí za to. Odlišná kultúra a zvyky vás presvedčia o tom, že existuje svet, ktorý je úplne fascinujúci a doteraz ste o ňom veľa nevedeli. Ako v Japonsku nájdete tie najkúzelnejšie miesta?

Spôsob cestovania do Japonska

Najprv sa musíte do Japonska dopraviť a to urobíte najlepšie lietadlom. Samotné cestovanie po ostrove už bude prostredníctvom vlakov a verejnej dopravy.

Ceny sú v Japonsku celkom priaznivé, zhruba o polovicu väčšie ako u nás.

Ubytovanie v Japonsku si zarezervujte cez booking.com

V Japonsku sa oplatí pozrieť

parky v JaponskuJedným z miest, ktoré vás uchvátia je posvätná hora Fuji-San. Jej panoráma stojí za pozretie, najlepšie ju možno vidieť z vysokej budovy Tokyo Metropolitan Government Building. Zabudnúť by ste nemali ani na cisársky palác.

Dôležitými miestami sú tiež svätyne Meidži Džingu, svätyne Jasukuni, kláštor Sensodži a kláštor Zodžódži. Pôsobivá architektúra vás bude sprevádzať všade.

Rozsiahle japonské parky

Zastávkou, hlavne na oddych, by pre vás mali byť aj parky, teda predovšetkým park Jojogi a park Ueno Koen, kde sú nádherné lotosové a čerešňovej lesy.

Či už ste kdekoľvek, tak majte v ruke fotoaparát a foťte. Nemusíte sa tu báť toľko krádeží, keďže je to v Japonsku len ojedinelé.

Miestne múzeá v Japonsku 

čajovne v JaponskuVhodné by bolo vidieť aj niektoré miestne múzeá, mnoho z nich je dokonca so vstupným zdarma.

Pôsobivé je múzeum elektrickej energie a múzeum zemetrasenia.

Priaznivci elektroniky môžu navštíviť dom Sony, kde si môžu pozrieť najmodernejšie technológie elektroniky.

Tipy ako spoznať Japonsko

Pred cestou do Japonska si určite nezabudnite vymeniť dostatok jenov, pretože je tu dostatok obchodných centier, kde si rozhodne budete chcieť niečo kúpiť.

Hriechom by bolo tiež nenavštíviť niektoré z reštaurácií a čajovní, kde ochutnáte miestne jedlá a napijete sa tých najkvalitnejších japonských čajov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button