Cestovanie

Ako navštíviť posvätný chrám v Thajsku?

posvätný chrám v BangkokuChrámy v Bangkoku sú srdcom a dušou mesta. Návšteva hlavného mesta by nebola kompletná bez zhliadnutí aspoň dvoch z nich. Architektúra je úplne unikátna a trblietavá dekorácia ako žiadna iná. Predstavte si tisíce kúskov farebného skla zasadeného do zlata a zlatej farby – áno, vskutku ste v meste Anjelov. Pokiaľ je v Bangkoku jediné miesto, ktoré rozhodne musíte navštíviť, tak to je práve ohromujúci posvätný chrám Veľký Palác. Wat Phra Kaew – Chrám Smaragdového Budhu je považovaný za najdôležitejší budhistický chrám v Thajsku. Wat Pho je najväčším chrámom v Thajsku a je preslávený vďaka obrovskému majestátnemu ležiacemu Budhovu, ktorý je 46 metrov dlhý a je celý pokrytý plátkami zlata.

Čo je na navštívenie posvätných chrámov v Thajsku potrebné:

Kadidlo či kvety?

vo vnútri posvätného chrámuPre správnu atmosféru si kúpte kvetinu alebo kadidlo v niektorom stánku pri chráme

Dodržujte pravidlá!

Pri vstupe do chrámu si vyzujte svoje topánky. Ženy by mali mať zahalené nohy.

Buďte ticho!

Vnútri chrámu sa nehovorí.

Nedotýkajte sa!

posvätný BudhaNedotýkajte sa žiadnych sôch ani symbolov na stenách. Toto je považované za znesvätenie chrámu.

Rozjímajte

Nakoniec položte kvetinu, kadidlo na spodnú časť sochy Budhu a vychutnajte si čaro ticha.

Tip

Thajské slovo pre posvätný chrám je „wat“.

Varovanie

Thajskí ľudia považujú tielka, krátke tričká, šortky a krátke sukne za nevhodné. Vždy sa zakryte pred vstupom do chrámu.

Tiež pamätajte na to, že akékoľvek zvuky sú v chráme nemysliteľné, preto tam neberte ani svoje malé deti, vypnite (úplne) mobilné telefóny a vnútri v žiadnom prípade nehovorte. Ľudia sa sem chodia upokojiť, načerpať nové sily a užívať si pokoj a to božské budhistické ticho spolu s krásou.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button