ŠkolaPráca a vzdelanie

Ako nakupovať učebnice?

Ako nakupovať učebniceAk hľadáte učebnice, mali by ste starostlivo vybrať miesto a spôsob nákupu. Môžete ušetriť aj pár desiatok eur. Návod, ako nakupovať učebnice, vám poskytne niekoľko tipov ako na to.

Antikvariáty

Najjednoduchší, ale najdrahší spôsob ako nakupovať učebnice je navštíviť bežné kníhkupectvo a nakupovať úplne nové učebnice. Otázkou je, či sa takáto investícia vypláca, keď sa učebnica, hoci používaná, využije do jedného roka a potom sa uloží do knižnice.

Knihy z antikvariátu sú najbežnejšou alternatívou. Existujú aj také, ktoré sa špecializujú na predaj učebníc a ich sortiment je naozaj veľký. Aj tu však nie je obchod ako obchod, preto navštívte dve z nich a porovnajte cenu.

Internetové inzeráty

školské učebniceĎalšou možnosťou je nakupovať učebnice na internete a nájsť nejaké inzeráty. Tie s učebnicami sú celkom bežné.

Nevýhodou je, že niekedy sa predávajú ako súbor napríklad štyroch kníh a nákup jednej z nich sa stáva problematickým a už nie je tak výhodný ako nákup všetkých štyroch kníh.

Preto je nutné sa prípadne nezáväzne opýtať na cenu jednotlivých kusov.

Burzy s knihami

kde nakupovať učebnice pre detiZvyčajne sa organizujú burzy v školách, kde študenti starších ročníkov predávajú učebnice žiakom z nižších ročníkov.

Nákladovo je to najlacnejší spôsob nakupovania, pretože väčšina študentov nechce čo najviac zarobiť, ale prinajmenšom dostať nejakú kompenzáciu za zakúpené a zbytočné učebnice.

Príjemné je, že na týchto burzách sa dá nájsť všetko, pretože učebnice sa rok čo rok neustále menia a najmä pri zakúpení školských učebníc, ktoré organizuje škola, pre ktorú sú potrebné, sa dá ušetriť veľa času.

Upozornenie

Požičovňa učebníc

K dispozícii sú aj požičovne, nemusíte nakupovať učebnice. Avšak zdanlivo priaznivý spôsob získavania učebníc je pre nich kompenzovaný pomerne vysokými nákladmi. Na obdobie dlhšie ako 30 dní je cena približne 3 centy/deň. Avšak, ak sa spoliehame na takmer rok požičania, náklady pravdepodobne presiahnu samotný nákup novej učebnice.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button