Ako liečiť

Ako na poranenú pokožku a odreniny?

ako na odreniny a poranenú pokožkuDomáci liečiteľ je niekedy nenahraditeľný pomocník. Predkladám, že sú to rady a poznatky, odovzdávané staršou generáciou, alebo sú to novodobé skúsenosti a zároveň sú aj veľmi účinné. Nejde o odbornú a fundovanú pomoc. Sú to však rady osvedčené a podľa produktov určite zistíte, že ublížiť nemôžu. Tak teda skúste si pomôcť sami. Pozrite si článok ako na poranenú pokožku a odreniny?

Čo budete na poranenú pokožku a odreniny potrebovať:

  • harmanček
  • levanduľa
  • zelený čaj
  • korenie

Čierne korenie zastavuje krvácanie – postrach aj pre upírov?

Znie to trochu drasticky, ale ak posypeme krvácajúce poranenia silnejšou dávkou čierneho korenia, ihneď zastavíte krvácanie.

Korenie vo svojej podstate sťahuje cievy. Ten, kto to má vyskúšané, môže potvrdiť, že sa po tomto zákroku vytvorí menšia jazva.

Pomliaždenina sa zmiernia vďaka cibuli

cibuľa na pomliaždeniaNa pomliaždeninu ihneď priložte rozkrojenú cibuľu a nechajte ju pôsobiť asi 15 minút. Látka alicín, obsiahnutá v cibuli, ktorá nemilosrdne spôsobuje slzenie z očí, povzbudzuje tok lymfatických tekutín v tele.

Zároveň pomáha zo zranenej pokožky odviesť prebytočnú krv, ktorá mení  pokožke jej farbu a ktorú pozorujeme u podliatiny alebo modriny.

Spáleniny od slnka schladíte zeleným čajom

zelený čaj na popáleniny od slnkaDo litra čerstvo prevarenej vody ponorte 3 vrecká zeleného čaju a nechajte lúhovať 2-3 hodiny.

Kozmetickým vankúšikom alebo čistou mäkkou handričkou jemne prikladajte na spálené miesta vychladnutým čajom a nechajte pôsobiť hojivé taníny.

Pozrite si aj článok: prečo piť zelený čaj?

Na liečenie vyrážky ovsené vločky a staré dámske pančuchy

Odstrihnite jednu časť starých pančucháčov asi vo výške kolena a dajte do nej tieto prísady:

  • pol šálky ovsených vločiek
  • pol šálky sušeného mlieka
  • štvrť šálky sušených kvetov rumančeka a levandule

Nylonové vrecko zaviažte a počas napúšťania vane ho už nechajte lúhovať. Nedávajte si horúcu vodu, príliš teplá voda vyrážku zhoršuje.

Na pol hodiny sa ponorte do vane a čo chvíľu pritláčajte vrecúško na miesto postihnuté vyrážkou a vytláčajte na ňu obsah upokojujúcej zmesi.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button