Návody

Ako na správne čistenie toalety?

čistá toaletaNie je od veci, keď sa povie, že záchod napovie o kultúrnosti človeka. Toto bezpečné súkromie by malo byť rovnako luxusné a na rovnakej úrovni, ako kúpeľňa a ostatná súčasť bytu. Údržba a čistenie toalety sú špecifické, a pokiaľ túto intímnu zónu chceme mať čistú a voňavú, je nutné sa o ňu pravidelne starať.

Čo je na správne čistenie toalety potrebné:

  • voda
  • čistiaci antibakteriálny prostriedok
  • saponát, prachovka
  • záchodová štetka
  • štetka s nadstavcom

Jednoduchá každodenná údržba toalety

čistiaci prostriedokZačneme záchodovou misou, kam nalejeme saponátový prostriedok. Použijeme spoľahlivý a kvalitný čistič toaliet s antibakteriálnymi účinkami. Mal by odstraňovať hrdzu, vodný a močový kameň a nánosy mechanických nečistôt.

Saponátový čistič nalejeme najmä pod okraj záchodovej misy, kde sa drží najviac nečistôt, a necháme niekoľko minút pôsobiť.

Najlepšie je použiť štetku s nádstavcom, ktorá sa ľahko dostane pod okraj (golier) misy. Nakoniec štetkou umyjeme dno záchodovej misy a handričkou umyjeme dosku.

Pozor na chlór

Vyberajte čistiace prostriedky, ktoré neobsahujú chlór. Prostriedky s chlórom vám záchodovú misu spoľahlivo vyčistia a vybielia, ale zároveň uškodia.

Chlór naň síce pôsobí ako bielidlo, ale naleptáva keramický povrch misy, kde sa môže v póroch zhromažďovať močovina a spôsobovať zápach. Keramický povrch by mohol byť trvalo poškodený a matný.

Dôkladné čistenie toalety

čistenie toaletyStarostlivejšie upratovanie toalety by sme si mali dopriať raz za týždeň. Umyjeme dlaždicové plochy, vyčistíme škáry medzi dlaždicami.

Existujú vynikajúce prípravky v spreji, ktoré sa na škáry nastriekajú, a nečistota sa po chvíli zotrie.

Nezabudnime na všetky príslušenstvá, ktoré na WC sú, ako napríklad zásobník na toaletný papier, rôzne poličky a skrinky.

Toto všetko môžeme stihnúť v medzičase, keď do záchodovej misy nalejeme čistiaci prostriedok, ktorý musí pôsobiť a klasickým spôsobom misu a dosku umyjeme. Prečítajte si aj články ako vyčistiť WC a močový kameň a 11 tipov ako šetriť vodou.

Detaily pri čistení sú dôležité

Záchodová doska skrýva mnoho zákutí, ktoré nemôžeme vynechať a pri dôkladnejšom umývaní sa na ne zameriame. Napríklad prísavky na spodku dosky je potrebné dobre umyť, tam sa držia baktérie, ktoré spôsobujú zápach.

Tu sa hodí stará kefka na zuby, najlepšie veľa rozdrapkaná, aby sa dostala všade tam, kam handričkou nedosiahneme a tak všetky nedostupné záhyby spoľahlivo vyčistí. Po skončení práce kefku a záchodovú kefu dobre vypláchneme v čistej saponátovej vode.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button