Domácnosť

Ako opraviť pretekajúci záchod?

ako opraviť záchodProblém s pretekajúcim záchodom sa objavuje hlavne u starších toaliet. Rýchla oprava je pomerne dôležitá, lebo ak riešenie problému budete dlho odkladať, pretečú záchodom stovky litrov vody, čo sa prejaví na vašej peňaženke pri platení účtu za vodu. Ako opraviť pretekajúci záchod?

Postup ako opraviť pretekajúci záchod?

Najprv rozoberte nádržku na vodu. Jej odklopenie je u väčšiny záchodov veľmi jednoduché, stačí sňať horné viečko, prípadne odskrutkovať tlačidlo pre splachovanie, ktoré je jeho súčasťou.

Ďalším variantom môže byť tiež to, že vytiahnete tyčku, ku ktorej je splachovanie pripevnené. Následne potom zložíte kryt.

Ako vybrať plavákový ventil?

pretekajúci záchodPo rozrobení sa dostanete do vnútra nádržky. V tejto chvíli stačí vybrať plavákový ventil. Ten dôkladne vyčistíte v umývadle pod tečúcou vodou.

Ďalším krokom, ktorý môže pomôcť vyriešiť problém s pretekajúcou vodou, je kontrola tesnenia pri ventile. Aj tu sa môžu objaviť rôzne nečistoty, ktoré zabraňujú riadnemu tesnenia.

záchodUrčite tiež skontrolujte stav plochy, na ktorú dosadá tesnenie. Aj tu vykonajte očistenie v prípade, že tu objavíte nejakú nečistotu.

Tieto kroky by mali byť efektívnym riešením problému.

Prečítajte si aj článok Ako vyčistiť WC a močový kameň.

Čo je potrebné k oprave pretekajúceho záchoda?

  • skrutkovač
  • čistiace prostriedky
  • náhradné diely- tesnenie, ventil

Ako dlho oprava potrvá?

Vyššie uvedené postupy zaberú maximálne pár minút. Jedná sa o činnosť, ktorá je jednoduchá, zvládne ju naozaj každý.

Aké budú náklady na opravu?

Ak nezistíte vadu na ventile či tesnení, bude oprava pretekajúceho záchodu úplne bez nákladov. Tesnenie môžete kúpiť od 1 €. Ak budete potrebovať novú skrutku na pripojenie nádržky, vyjde vás na cca 2 €.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button