Úvod / Ako liečiť / Ako na rozprávanie zo spánku ?

Ako na rozprávanie zo spánku ?

ako liečiť rozprávanie zo spánkuVzhľadom k hektickej dobe, v ktorej žijeme, sa problém rozprávanie zo spánku začína týkať čoraz viac ľudí. Dôvodom je predovšetkým nepokojný spánok a to, že aj počas spánku myslíme na  svoje problémy a povinnosti. Ak aj vy rozprávaním zo spánku trpíte, máme pre vás pomerne zlú správu. Tento stav sa nedá nijako medicínsky odbúrať. Samozrejme je možné snažiť sa o maximálnu prevenciu a tým tieto stavy aspoň čo najefektívnejšie eliminovať.

Rozprávanie zo spánku a prevencia:


Tou najlepšou prevenciou je samozrejme vyvarovať sa stresu, čo však v dnešnej dobe snáď ani nejde. Ak je stres súčasťou vášho zamestnania, snažte sa nenosiť si prácu domov a nechajte takzvane stres pred dverami vášho domu.

Budete sa cítiť oveľa lepšie a tým dospejete aj ku kvalitnému spánku s čistou hlavou. Vďaka tomu budete tiež skvele vyspaný, čo je jeden z ďalších faktorov, ktoré samotné hovorenie zo spánku ovplyvňuje. Pri spánku totiž telo kompletne regeneruje, preto nie je dobrou voľbou sa dlhodobo prepínať.

Čo (ne)robiť tesne pred spánkom:

Pohár mlieka pred spánkomDajte si tiež pozor na to, čo pred spaním pijete. Mnohé nápoje totiž môžu veľmi intenzívne stimulovať mozog a potom dochádza k týmto ochoreniam, pri ktorých hovoríte zo spánku, pomerne často. Iste netreba upozorňovať, že jedným takým stimulantom je samozrejme alkohol.

lekár a rozprávanie zo spánkuPodobné vlastnosti má ale aj káva, ktorá vďaka kofeínu udržuje naše zmysly v činnosti. Oveľa lepšou voľbou ako alkohol či káva je dať si pred spaním známy pohár teplého mlieka, ktorý má veľmi upokojujúci účinok.

Samozrejme ak túto “liečbu” nasadíte, veďte si denníček, v ktorom si pravidelne zapisujte informácie o tom, či rozprávanie skutočne ustupuje, alebo ste na tom stále rovnako.

Zároveň do denníčka zaznamenávajte tiež to, čo ste pred spaním jedli a pili, či ste športovali alebo či ste užili nejaký liek.

Liečba:


Ak rozprávanie zo spánku neustáva, bolo dobré premýšľať aj o rôznych utlmujúci liekoch, ktoré by ste si brali práve pred vaším spaním. O používanie týchto liekov je však potrebné poradiť sa s vaším lekárom. Je veľmi vhodné, aby ste lekárovi ukázali tiež svoj vyššie popísaný denníček so záznamom vašich nočných aktivít.

Ako na rozprávanie zo spánku ?
5 (99.35%) 31 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako sa liečili naše babičky

Ako sa liečili naše babičky?

Mám pre vás pár dobrých rád pri zdravotných ťažkostiach. Osvedčili sa naším starým rodičom, určite …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *