Ako liečiť

Ako na rozprávanie zo spánku ?

ako liečiť rozprávanie zo spánkuVzhľadom k hektickej dobe, v ktorej žijeme, sa problém rozprávanie zo spánku začína týkať čoraz viac ľudí. Dôvodom je predovšetkým nepokojný spánok a to, že aj počas spánku myslíme na  svoje problémy a povinnosti. Ak aj vy rozprávaním zo spánku trpíte, máme pre vás pomerne zlú správu. Tento stav sa nedá nijako medicínsky odbúrať. Samozrejme je možné snažiť sa o maximálnu prevenciu a tým tieto stavy aspoň čo najefektívnejšie eliminovať.

Rozprávanie zo spánku a prevencia

Tou najlepšou prevenciou je samozrejme vyvarovať sa stresu, čo však v dnešnej dobe snáď ani nejde. Ak je stres súčasťou vášho zamestnania, snažte sa nenosiť si prácu domov a nechajte takzvane stres pred dverami vášho domu.

Budete sa cítiť oveľa lepšie a tým dospejete aj ku kvalitnému spánku s čistou hlavou. Vďaka tomu budete tiež skvele vyspaný, čo je jeden z ďalších faktorov, ktoré samotné hovorenie zo spánku ovplyvňuje.

Pri spánku totiž telo kompletne regeneruje, preto nie je dobrou voľbou sa dlhodobo prepínať.

Čo (ne) robiť tesne pred spánkom

Pohár mlieka pred spánkomDajte si tiež pozor na to, čo pred spaním pijete. Mnohé nápoje totiž môžu veľmi intenzívne stimulovať mozog a potom dochádza k týmto ochoreniam, pri ktorých hovoríte zo spánku, pomerne často.

Určite netreba upozorňovať, že jedným takým stimulantom je samozrejme alkohol.

lekár a rozprávanie zo spánkuPodobné vlastnosti má ale aj káva, ktorá vďaka kofeínu udržuje naše zmysly v činnosti.

Oveľa lepšou voľbou ako alkohol či káva je dať si pred spaním známy pohár teplého mlieka, ktorý má veľmi upokojujúci účinok.

Samozrejme ak túto „liečbu“ nasadíte, veďte si denníček, v ktorom si pravidelne zapisujte informácie o tom, či rozprávanie skutočne ustupuje, alebo ste na tom stále rovnako.

Zároveň do denníčka zaznamenávajte tiež to, čo ste pred spaním jedli a pili, či ste športovali alebo či ste užili nejaký liek.

Liečba rozprávania zo spánku

Ak rozprávanie zo spánku neustáva, bolo dobré premýšľať aj o rôznych utlmujúci liekoch, ktoré by ste si brali práve pred vaším spaním.

O používanie týchto liekov je však potrebné poradiť sa s vaším lekárom. Je veľmi vhodné, aby ste lekárovi ukázali tiež svoj vyššie popísaný denníček so záznamom vašich nočných aktivít.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button