Ako liečiť

Ako odstrániť kŕčové žily: Prírodná liečba a prevencia

ako odstraniť krčové žilyKŕčové žily, odborne nazývané varixy, sa vyskytujú najmä na dolných končatinách. Ide o na prvý pohľad viditeľné žily pod kožou, ktoré majú tenkú stenu a sú zväčšené. Spôsobujú horšie prúdenie krvi v tele, čo má za následok bolesti a môžu prispievať aj k ďalším komplikáciám. Ako odstrániť kŕčové žily: Prírodná liečba a prevencia.

V článku sa dozviete:

  • Príčiny vzniku
  • Spôsoby odstránenia

Príčiny vzniku krčových žil

Na vzniku kŕčových žíl sa podieľa napríklad obezita. Ľudia, ktorí trpia nadváhou, majú kŕčové žily oveľa častejšie než tí z nás, ktorí majú štíhlu postavu.

K ich vzniku ďalej prispievajú tiež rôzne poranenia dolných končatín, vysoký krvný tlak a nedostatok vitamínov, najmä vitamínu C. Rovnako tak aj nedostatok vlákniny.

Za vznikom kŕčových žíl však stojí tiež nedostatok pohybu. Trpia aj ľudia, ktorí veľmi dlho stoja, ak majú napríklad zamestnanie, u ktorého je potrebné byť v stoji po celý deň.

Spôsoby odstránenia krčových žíl

Prírodná liečba krčových žil

Aby sa výskytu kŕčových žíl zabránilo, prípadne ich tvorba bola obmedzená, je nutné vykonať zmenu jedálnička. Strava musí obsahovať dostatok vlákniny a vitamínov.

Je vhodné sa vyhnúť tučným jedlám a tiež pokrmom, ktoré obsahujú zvýšené množstvo cukru, najmä sladkostí.

Ako už bolo spomenuté, k tvorbe kŕčových žíl výdatne napomáha obezita. Ak trpíte nadváhou, je dobré sa pustiť do diéty, skúsiť napríklad vegetariánsku stravu.

čaj na krčove žilyOdporúčaná je tiež zvýšená konzumácia citrusových plodov, strukovín a ryže. Z pečiva si vyberajte len celozrnné.

Ako prevencia proti vzniku kŕčových žíl je ďalej vhodné piť zelený čaj či šťavu z mrkvy. Prípadne cez internet si môžete kúpiť čaj určený priamo na krčové žily stojí 2€.

Takýto čaj podporuje priepustnosť žíl a drobných cievok a prispieva k optimálnej funkcii krvného obehu.

Kúpeľ na krčové žily

Na odstránenie kŕčových žíl pomáha tiež pravidelný ranný a večerný kúpeľ. Striedajte pritom studenú a teplú vodu, vždy po niekoľkých minútach, a to opakovane.

Dôjde tak postupne k zlepšeniu krvného obehu.

Obklady na noc

regeneračne kremy na krčove žilyKaždý večer pred tým, ako pôjdete spať, si urobte obklad z kostihoja lekárskeho.

Ten aplikujte priamo na postihnuté miesta, a to minimálne po dobu 14 dní.

Potom rovnaký čas vynechajte a potom celý proces znovu opakujte.

Regeneračné krémy

Na kŕčové žily sa dajú zohnať regeneračné krémy, ktoré dokážu uľaviť od bolesti.

Pravidelné cvičenie

Proti kŕčovým žilám blahodarne pôsobí dostatok pohybu. Ideálne je napríklad šliapanie na rotopede či jazda na bicykli. Vhodné je tiež občas zájsť do bazéna.

Nosenie vhodnej obuvi

Kŕčové žily trápia mužov aj ženy. U žien môže byť príčinou i nosenie nevhodnej obuvi, najmä tej na vysokých podpätkoch.

Ak teda trpíte týmto ochorením, vyraďte zo svojej obuvy všetky topánky s podpätkom.

Vhodné oblečenie

K liečbe kŕčových žíl nie je vhodné nosiť príliš tesné nohavice. Tie totiž môžu zhoršovať a sťažovať krvný obeh. Odporúčam tak zvoliť skôr voľnejšie oblečenie.

Čo je potrebné ak sa chcete zbaviť krčových žíl?

  • Zmena jedálnička
  • Pravidelné cvičenie
  • Nosenie vhodnej obuvi a oblečenia
  • Obklady proti bolesti
  • Používanie regeneračných krémov
  • Striedavé kúpele v studenej a teplej vode

Ako dlho liečba krčových žíl potrvá?

Ak liečba kŕčových žíl prebieha intenzívne a podľa vyššie uvedených postupov, mala by sa situácia zlepšiť v priebehu niekoľkých týždňov. Zvyčajne sa pozitívne účinky dostavia zhruba do 4 – 6 týždňov.

Aké budú náklady na liečbu a prevenciu krčových žíl?

femme calmAsi najnákladnejšie položkou je kúpa regeneračných krémov a prírodných doplnkov stravy.

Na kŕčové žily pomáha napríklad produkt FemmeCalm, je vo forme tabliet.

Obsahuje okrem iného pagaštan konský, ktorý uľavuje od pocitu ťažkých nôh. Liek sa užíva 3 krát denne spolu s jedlom a má veľmi veľa pozitívnych referencii a odporúčaní.

V špecializovaných obchodoch na internete je v predaji celý rad ďalších prípravkov na kŕčové žily. O ich použití a kombináciách je vhodné sa poradiť s lekárom.

Podobné články

3 Comments

  1. mne proti kŕčovým žilám veľmi dobre účinkoval priessnitz gél, každý deň som dvakrát natierala striedala studenú s teplou sprchou vykladala nohy a liečilo sa mi to krásne

  2. Niekedy bohužiaľ nepomôžu ani tieto overené metódy až zákrok, ale chvalabohu, že sú na Slovensku aj také kliniky ako je Blumental Clinic. 😉 Maximálna spokojnosť

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button