Ako liečiť

Babské rady na záchvat žlčníka

ako liečiť záchvat žlčníka a rady na žlčníkŽlčníkový záchvat je, ako už viete z predchádzajúceho článku, vyvolaný hlavne nezdravou stravou. Ak jete tučné a mastné jedlá, tak si veľmi výrazne zvyšujete pravdepodobnosť na záchvat žlčníka. Keď už vás postihne ona nepríjemná, intenzívna a dlhotrvajúca bolesť rebier a chrbta, je určite dobré vyhľadať lekára. Na drobné žlčníkové záchvaty aj ako preventívne opatrenie voči nim však môžu slúžiť nasledujúce babské rady. Pozrite si článok babské rady na záchvat žlčníka.

Obsah článku:

  • Domáce čaje na žlčník
  • Šťava z ovocia a zeleniny
  • Kúpeľ z vývaru z ovsenej slamy

Domáce čaje na záchvat žlčníka

Mätový čaj s medovkou

babské rady na záchvat žlčníkaPri príprave nápoja zmiešajte dohromady cca 30g mäty a medovkových listov. Do zmesi sa pridáva tiež koriander, drvená rasca, kvety prvosienky a korene archangeliky lekárskej.

Všetko premiešajte a prelejte horúcou, nie však úplne vriacou vodou. Nechajte po dobu asi 10 minút vylúhovať, následne sceďte a nalejte do hrnčeka.

Denne stačí vypiť len jednu klasickú čajovú šálku.

Mätový čaj

Na záchvat žlčníka pomáha aj obyčajný silný mätový čaj. Na 1 liter nápoja si pripravte čajovú lyžicu mätových listov.

Tie potom zalejte vriacou vodou a nechajte opäť 10 minút vylúhovať, kým bude nápoj pripravený na konzumáciu. Mätový čaj si môžete dopriať aj viackrát za deň.

Harmančekový čaj s citrónom

bylinkové čaje na podraždený žlčníkZhruba jednu polievkovú lyžicu sušeného harmančeka zalejte do šálky horúcou vodou. Nechajte 5 – 10 minút vylúhovať, potom sceďte a pridajte pár kvapiek čerstvo vylisovanej šťavy z citróna.

Okrem týchto receptov na žlčník pomáhajú aj iné varianty – napríklad čaj z čakanky.

Šťava z ovocia a zeleniny

Výborným a zároveň aj celkom lahodným receptom a babskou radou na žlčník je šťava, ktorú si pripravíte z reďkovky, jablká a paradajok.

Všetky ingrediencie dávajte približne v rovnakom pomere. Vyžmýkajte a vylisujte z nich šťavy, tie potom zmiešajte dohromady do jednej šálky a vypite. Pokiaľ chcete nápoju dodať výraznejšiu arómu, aby vám chutil, odporúčam pridať pár kvapiek citrónovej šťavy.

Ak sa vám ovocné šťavy nechce pripravovať tak si ich môžete kúpiť vo výbornej kvalite aj cez internet z tejto stránky.

Špeciálny kúpeľ na záchvat žlčníka

Starým babským receptom na upokojenie žlčníka je kúpeľ z odvaru ovsenej slamy. Tú nechajte povariť približne 20 minút vo vode. Vzniknutý odvar priveďte a nechajte vychladiť na teplotu okolo 30 stupňov Celzia. Potom ho nalejte do vane či lavóra a ponorte sa do neho. V kúpeli vytrvajte minimálne štvrť hodiny.

Ako som uviedol už v jednom z minulých článkov, na podráždený žlčník pomáhajú tiež kľud a vyhýbanie sa stresu. To je však skôr preventívnym opatrením. Ako prevencia sa dajú použiť tiež známe švédske kvapky, recept na ne tiež nájdete na našom webe.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button