AkoaPreco.com / Chudnutie / Ako sa dostať do formy?

Ako sa dostať do formy?

ako sa dostať do formyUž vás nebaví len polihovať a chcete urobiť niečo pre svoje telo a zhodiť prebytočné kilogramy? Poradíme vám, ako na to. Musíte počítať s tým, že vytýčené ciele nedosiahnete hneď. Preto buďte trpezliví. Ako sa dostať do formy?

Ako začať ak sa chcete dostať do formy?


Najvhodnejšie je začať nejakú očistnou kúrou. Pre tieto účely vám postačia očistné čaje, ktoré sa dajú zakúpiť v lekárňach. Väčšinou sú čisto prírodné z bylín. Ak ste náročnejším zákazníkom a chcete si aj oddýchnuť, tak je pre vás vhodná lymfatická masáž, ktorá podporí odplavovanie odpadových látok z tela. Ak máte očistu za sebou, tak sa môžete vrhnúť na ďalšie kroky, ktoré vám pomôžu dostať sa späť do formy.

Čo budete potrebovať ak sa chcete dostať do formy:

  • pevnú vôľa

Športovanie

Vaším pomocníkom bude určite šport. Je veľmi dôležité, aby ste si na začiatku snaženia vybrali aktivitu, ktorej prevádzkovanie vás bude baviť. Ak nemáte žiadne zdravotné obmedzenia a môžete robiť čokoľvek, tak máte na výber zo širokej škály športov.

behanie a športová formaMnoho žien si veľmi obľúbilo body forming, keďže toto cvičenie pomáha tvarovať postavu. Posilňovať môžete aj na strojoch vo fitness centrách.

Dôležitá je pravidelnosť cvičenia. Nemyslite si, že keď si občas pôjdete zabehať, tak schudnete.

Správny jedálny lístok

Športom nedokážete všetko. Musíte teda zmeniť aj svoj jedálny lístok. Základným pravidlom je rozdelenie jedla aspoň na šesť menších porcií denne. Z jedálnička by ste mali vyškrtnúť tučné jedlá a naopak do neho zaradiť ovocie a zeleninu.

ako začať so športovaním a pitný režimMaškrtenie si skúste aspoň na nejakú dobu odoprieť. Náhradou sladkostí môže byť práve ovocie. Dobre vám tiež poslúžia müsli tyčinky, ktoré majú nižšiu energetickú hodnotu ako čokoládové oblátky.

Pitný režim

Nezabúdajte na správny príjem tekutín, ktorý by mal každý deň prekročiť aspoň dva litre. Ideálne by ste mali piť nesladenú vodu alebo čaj. Ovocné džúsy nie sú práve vhodné. Pozor alkohol sa do toho nezapočítava.

Starostlivosť o telo a ducha


Doprajte si dostatok odpočinku, aby neklesala vaša výkonnosť kvôli únave. Nezanedbávajte ani starostlivosť o telo. Pri sprchovaní môžete používať peelingové sprchové gély, ktoré pomôžu s prekrvením a regeneráciou pokožky. Nezabudnite dodávať pleti potrebnú hydratáciu.

Mohlo by vás zaujímať

Ako pripraviť bicykel - olejovanie reťaze

Ako pripraviť bicykel na sezónu?

Jar sa blíži a s ňou aj prvé jazdenie na bicykli. Či už bicykel používate …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.