Zdravie a krása

Ako na boľavé ďasná?

ako na boľavé ďasnáMáte boľavé ďasná, sú opuchnuté a potrebujete okamžitú úľavu? Tento zrejme zápalový stav spôsobujú baktérie, ktoré sa ukladajú na povrchu zubov a dráždia ďasná. Odporučíme vám niekoľko trikov, ako ďasná znecitlivieť za použitia produktov, ktoré sú v každej domácnosti ľahko dostupné.

Čo je potrebné na boľavé ďasná?

  • ústna voda,
  • kuchynská soľ,
  • peroxid vodíka,
  • masáže

Lyžička soli ako dezinfekcia

bolesť ďasienAby ste utíšili bolesť a zmiernili opuch, vyplachujte si ústa asi pol minúty soľným roztokom. Jednu lyžičku soli rozpustíte v pohári teplej vody.

Namiesto soľného roztoku môžete použiť jeden diel trojpercentného peroxidu vodíka (známy kysličník na rany), rozpustený v rovnakom množstve teplej vody.

Peroxid vodíka mierni bolesť a pomáha ničiť baktérie a to je v tomto prípade pre vaše ubolené ďasná presne to, čo chcete docieliť.

Čajový sáčok môže na boľavé ďasná pomôcť

bolestí ďasien uľaví aj čajový sáčokČaj obsahuje tanínové kyseliny, ktoré účinne sťahujú opuchnuté tkanivo a zastavujú krvácanie ďasien.

Pomáha tiež klinčekový olej alebo detský gél na prerezávanie zúbkov.

Ide o veľmi nenásilný a jemný spôsob ako uľaviť vašej bolesti, preto stojí za vyskúšanie.

Pasta z jedlej sódy

jedlá sóda na boľavé ďasnáJedlá sóda ničí mikróby a neutralizuje kyseliny. Preto určite stojí za vyskúšanie.

Urobte si jemnú pastu zo sódy, rozpustenú vo vode. Ale pozor na príliš veľké množstvo sódy, jemnú sliznicu vašich ďasien by ste mohli poškodiť a to rozhodne nechcete.

Uľavte si masážou

Vyskúšajte menšiu masáž pre vaše ďasná. Ďasná zovrite medzi palec a ukazovák a niekoľkokrát jemne stlačte.

Tým sa prekrví boľavé a podráždené tkanivo a hojenie ďasien prebieha rýchlejšie.

Osvedčený harmanček na boľavé ďasná zaberie

Účinným prostriedkom je známy odvar z harmančeka. 3 lyžičky harmančeka zalejte šálkou vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať. Odvar preceďte a nechajte ho vychladnúť.

Ďasnám prospieva taktiež používanie ústnych vôd, ktoré zakúpite v lekárni.

Akútna bolesť si žiada okamžitý zásah, zvlášť ak máte teplotu a zdurené uzliny na krku. V takom prípade navštívte zubného lekára.

Ak vás zaujal tento článok, prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button