NezaradenéZdravie a krása

Ako na bolesť zubov?

ako na bolesť zubovTakmer každý niekedy zažil bolesť zubov. Je to asi jedna z najhorších bolestí, aká vôbec existuje. A najčastejšie vás samozrejme postihne v čase, keď ste na dovolenke, alebo ďaleko od akejkoľvek zubnej pohotovosti. Existuje našťastie niekoľko účinných metód, ako si od tejto bolesti aspoň trochu uľaviť, než budete môcť navštíviť zubára. Pozrite sa, ako na bolesť zubov.

Bolesť zubov a jej typy

Ak pociťujete tupú bolesť, vyskúšajte studený obklad na tvár, v miestach, kde zub bolí. V prípade iba povrchovej bolesti zasa pomáhajú obklady teplé.

Pri zápale ďasien a krvácania býva najúčinnejší čaj z túžobníka, keď sa aplikuje 1 šálka 3 krát denne. Niekto tiež odporúča rozpustiť lyžičku morskej soli v hrnčeku s vodou. Kloktajte opäť niekoľkokrát denne.

Spôsoby tlmenia bolesti zubov bylinkami

  • čaj na bolesť zubovOdvar zo šalvie, klinčekov alebo harmančeka. Môžete zvoliť akýkoľvek z týchto odvarov a tým si vypláchnite ústa niekoľkokrát denne.
  • Klinčekový olej: 1 – 2 kvapky tohto oleja kvapnite priamo na boľavý zub.
  • Strúčik cesnaku rozkrojte napoly a vložte do zuba. Vtiahne bolesť do seba a vám sa uľaví.

Tlmenie bolesti zubov pomocou čajov

Čaj z mäty znižuje bolestivosť, preto mnoho našich babičiek odporúča tento čaj kloktať po dúškoch. To isté platí aj pre čaj z nechtíka lekárskeho. Najlepšie trochu silnejšie.

Zelený čaj zase obsahuje fluór, ktorý spevňuje zubnú sklovinu a znižuje bolestivosť zubných krčkov. Tento čaj možno kloktať aj piť. Prečítajte si aj článok Ako si správne čistiť zuby?

Lekárenské prípravky na tlmenie bolesti zubov

Peroxid vodíka: 3% roztokom je potreba vyplachovať ústa aspoň raz denne.

Propolis: propolisovou tinktúrou niekoľkokrát denne potierajte postihnutý zub.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button