Ako liečiť

Babské rady na bolesti zubov

babské rady na bolesť zubovBolesť zubov je vyvolaná zlou starostlivosťou o ne. Ak si pravidelne nečistíte zuby, prípadne čistenie vykonávate zlým spôsobom, je jasné, že vás bolesť skôr či neskôr prepadne. Zvyčajne je jasným príznakom toho, že sú zuby pokazené. Je tak vhodné čo najskôr zájsť k zubnému lekárovi a nechať si odstrániť kaz. Od bolesti zubov si však môžete uľaviť aj pomocou babských rád.

Tipy, ako zabrániť bolesti zubov

Alkohol na bolestivé zuby

K utlmeniu bolesti zubov dobre poslúži alkohol. Z fľaše vysokopercentného alkoholu si odlejte trochu do pohára a nalejte ho do úst.

Nechajte ho pôsobiť po dobu niekoľkých desiatok sekúnd, potom ho vypľujte. Postup opakujte niekoľkokrát.

Ústna voda Aloe Vera

Ústna voda z aloe vera je prírodná ochrana proti zubnému povlaku a zubnému kazu, na rozdiel od rôznych listerínov a pod. ústnych vôd, ktoré z dlhodobého hľadiska veľmi poškodzujú ústnu dutinu.

Kúpte si ústnu vodu Aloe vera, ktorá nijako neškodí ani ďasnám ani zubom. Má veľmi upokojujúci, anti-bakteriálny účinok a zanechá svieži pocit v ústach.

Chren

chren proti bolesti zubovNa bolesť zubov účinkuje tiež čerstvý chren. Ten vložte do úst priamo k boľavému zubu. Bolesť sa takmer okamžite zmierni.

Ďalším spôsobom je nastrúhanie chrenu. Ten potom zalejte octom a nechajte vzniknutý nálev niekoľko dní odstáť.

Následne výluh sceďte a postihnuté miesto ním potrite. Postup potom opakujte do doby, než zaúčinkuje.

Cesnak

Nakrájajte si tenké strúčiky cesnaku a opečte ich na panvici. Následne ich roztlačte a priložte na tvár v miestach, kde vás bolí zub.

Klinček

klinček proti bolesti zubovKlinček roztlčte v miske na jemný prášok. Následne ho naneste na kúsok vaty, ktorú pred tým ponorte do alkoholu.

Potom vatu priložte na boľavý zub a nechajte účinkovať približne po dobu jednej hodiny. Postup opakujte dovtedy, než bolesť zuba ustúpi.

Kapusta

Nakrájajte čerstvú kapustu najemno a následne ju roztlačte tak, aby vznikla kašička.

Tú naneste na vreckovku alebo handričku a priložte k tvári v mieste, odkiaľ vychádza bolesť od zuba. Nechajte niekoľko desiatok minút pôsobiť, než bolesť ustúpi.

Harmanček

Harmanček naložte do liehu. Potom výluh nakvapkajte do vaty a priložte na bolestivý zub.

Masáž

Pri bolesti zubov môže pomôcť tiež masáž, pri ktorej masírujete akupunktúrne body na tej strane, kde zub bolí.

Ajurvédské čaje

krásny úsmevAjurvédsky čaj je kombinácia bylín zozbieraná v Himalájach, vytvorené na základe poznatkov z ajurvédskej medicíny špeciálne pre vaše zuby.

Málokto si uvedomuje, že zub je jediná časť ľudského organizmu, ktorá nie je schopná regenerácie.

Ajurvédské čaje už po niekoľkých prvých šálkach pomáhajú k ochrane zubnej skloviny, prinášajú silu zubom a prispievajú k prirodzenej regenerácií ďasien. Cena takéhoto čaju na internete je cca 4 €.

Skôr ako pri bolestí zubov ale pomáha pri krvácaní z ďasien, ich opuchu a bolesti pri jedení a pomáha aj pri zápachu z úst.

Čo je potrebné na odstránenie bolesti zubov?

  • alkohol
  • ďalšie ingrediencie podľa zvolenej metódy – čaj, chren, klinček, kel, harmanček, cesnak,
  • vatu
  • vreckovku, obrúsok či handričku

Ako dlho potrvá kým sa zbavíte bolesti zubov?

Bolesť zubov podľa vyššie uvedených postupov zvyčajne ustupuje rýchlo, v priebehu niekoľkých minút. Ak je však zápal väčší, nemusíte sa bolesti vôbec zbaviť. Potom už zostáva len navštíviť zubného špecialistu. Prečítajte si aj ako si správne čistiť zuby, pretože správne čistenie a umývanie zubov vám pri bolesti zubov môže veľmi pomôcť.

Aké budú náklady na odstránenie bolesti?

Babské rady na bolesti zubov sú výborné nielen v tom, že ich môžete ľahko aplikovať doma, ale aj vďaka tomu, že sú finančne nenákladné.

Podobné články

2 Comments

    1. listerin by som ti neodporučala, síce maličko pomáha odstraňovať zubný povlak ale veľmi ničí a rozleptáva zubnú sklovinu a to ešte nehovorím o tom že nikdy si ľudia potom zuby poriadne nevypláchnu a celá ta chémia sa dostáva do tráviaceho traktu. Ja používam ústnu vodu aloe vera .. je iba o 2 € drahšia oproti listerinu a to vtedy ked je listerin v akcii a som veľmi spokojná. Hneď pri prvom výplachnutí som citila rozdiel že to je niečo prírodné a nie žiadna umelina!

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button