Ako efektívne spracovať ovocie a zeleninu?


ako spracovať ovocie a zeleninuKrájanie a odstreďovanie ovocia a zeleniny bez elektriny

Jedným z najčastejších spôsobov spracovania ovocia a zeleniny, ktoré by inak čoskoro podľahli skaze, je mrazenie. Stačí ovocie, zeleninu alebo napríklad huby nakrájať, prípadne uvariť, a dať do plastového boxu. V zime si potom ľahko pripravíte jahodový kokteil alebo praženicu. Ako efektívne spracovať ovocie a zeleninu?

Od známej nemeckej značky Fissler u nás zoženiete krájač Finecut. Na rôzne hrúbky rozkrája behom chvíľky mrkvu, cibuľu, jablká aj bylinky a neminiete pritom ani euro za elektrinu. Krájač Fissler totiž pracuje pomocou lankového mechanizmu. To znamená, že len zatiahnete niekoľkokrát za lanko a ostré nože sa v plastovom boxe roztočia a krájajú.

Súčasťou balenia je tiež odstreďovací kôš, mixérova vložka a miešacia lopatka. Jednoducho tak zamiešate omáčky, namixujete krém, či vysušíte vodu od hlávkového šalátu a byliniek. Vďaka veku stay-fresh zostane pokrm dlho čerstvý, čo je pre ovocie a zeleninu obzvlášť dôležité.


Sušenie rýchlo a jednoducho

Nielen pri spracovaní ovocia a zeleniny, ale aj húb a byliniek je výborným pomocníkom sušička. Jednoducho nakrájate, vložíte na plát a za niekoľko hodín si už môžete pochutnávať na chrumkavých kúskoch.

sušička ovocia
Sušička ovocia

A nejde len o chuť. Sušenie je spôsob skladovania, pri ktorom si potraviny zachovajú veľa vitamínov a aromatických látok. V našej ponuke nájdete kvalitné sušičky na ovocie. Ich súčasťou je niekoľko plátov, tak aby ste mohli sušiť zároveň väčšie množstvo. V sušičke je možné vytvoriť tiež zdravé ovocné sušienky. Nielenže spotrebujete všetko zo záhradky, ale aj ušetríte za nákup müsli tyčiniek.

Odporúčame ovocie a ostatné potraviny, ktoré mienite sušiť, krájať na hrubšie plátky, tak aby sa zachovala plná chuť a aróma. Tiež je potrebné ich začať sušiť ihneď po zbere.

sušené ovocie a zeleninaKeď chcete spracovať ovocie a zeleninu, tak treba myslieť aj na skladovanie takéhoto ovocia a zeleniny. K uchovávaniu sušeného ovocia, húb či byliniek je najvhodnejšia sklenená dóza doplnená o veko, ktoré zabráni prísunu vlhkosti.

Prečítajte si aj článok ako pestovať bylinky v paneláku.


Mohlo by vás zaujímať

Najlepší materiál pre kuchýnský drez

3 najlepšie materiály pre kuchynské drezy

Pri zariaďovaní či rekonštrukcií domu sa budete určite snažiť, aby bola čím skôr hotová a spravená …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.