Nezaradené

Ako sa o seba starať počas tehotenstva?

ako sa o seba správne starať počas tehotenstvaTehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy. Toto obdobie trvajúce dlhých deväť mesiacov je pre ženu obdobie zmien, či už hormonálnych, alebo existenčných. Nástup na materskú dovolenku síce ovplyvní rozpočet rodiny, určite však takáto „obeta“ stojí za to. Ako sa ale budúca mamička má o seba starať, aby toto obdobie zvládla bez najmenších komplikácií? Ako sa o seba starať počas tehotenstva?

Počas tehotenstva – rozhodne žiaden stres

V žiadnom prípade by mamička nemala byť vystavená žiadnej stresovej situácii. Niekedy je to ťažké ovplyvniť, najmä ak sa stane niečo nečakané – umrie niekto z rodinných príslušníkov, zväčšujú sa dlhy mladej rodiny.

Mamička by však mala myslieť na to, že neohrozuje len svoje zdravie, ale najmä zdravie svojho ešte nenarodeného potomka. To, čo prežíva matka, automaticky cíti aj dieťatko v brušku.

Žiadna veľká záťaž

Od tehotnej ženy nemôžete očakávať, že bude prenášať nábytok, loziť po rebríkoch a podobne. Žena, ktorá je tehotná, by sa mala vyhýbať akejkoľvek náročnej fyzickej záťaži.

Najmä ohýbanie sa môže spôsobiť problémy, a nielen kvôli narastajúcemu brušku. Keď budete niečo potrebovať, požiadajte o to. Hlavne nerobte žiadne prudké pohyby a naordinujte si relax. Vyložte si nohy, vyzujte si členkové topánky a oddychujte.

Zdravá strava

zdravá strava a olejČo sa týka stravovania, budúce mamičky si musia dávať pozor, čo dajú do úst. Napríklad budúca mamička si nemôže dovoliť jesť strukoviny.

Opäť platí, že to, čo mamička zje, vplýva aj na dieťatko, preto ak naozaj netušíte čo môžete, poraďte sa so svojim gynekológom. Ten vám ochotne poradí.

Ak si napríklad  budete chcieť uľahčiť pôrod, môžeme vám odporučiť prípravok Dianatal.

V čom vám dokáže pomôcť Dianatal?

Dianatal je kvalitný pôrodnícky gél, ktorý vytvára súdržnú kĺzavú vrstvu, ktorá zmenšuje trecie sily a uľahčí mamičke, ale aj bábätku príchod na svet.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button