Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať detektor kovov?

Ako vybrať detektor kovov?

ako dobre vybrať detektor kovovZ hľadania rôznych pokladov či kúskov historických predmetov a cenností sa stal takmer šport. Hľadanie kovových predmetov za pomoci detektora kovov prospieva aj telu – pretože ste na čerstvom vzduchu, chodíte na dlhé prechádzky a spoznávate prírodu. Odmenou môže byť nález mince alebo napríklad historickej šable. Detektory kovu môže používať ktokoľvek, sú ľahko dostupné a ich ovládanie nie je ťažké. S rastúcim záujmom o geocaching prístroje našli aj širšie uplatnenie. Ak uvažujete, že si detektor kovov zaobstaráte a stanete sa jedným z hľadačov pokladov, potom vám prídu vhod nasledujúce rady. Ako si vybrať správny detektor kovov?

Detektor kovov a cena prístroja


Ešte než si detektor kovov začnete vyberať, tak si stanovte cenový strop, je totiž pre výber veľmi dôležitý. Ceny detektorov kovov sa značne líšia podľa technickej vybavenosti prístroja.

Začiatočníci

výber detektora kovov a jeho používanieVeľa začiatočníkov s detektormi si často kupuje menej kvalitné modely. Lacné detektory kovov majú ale nižšiu citlivosť. A pretože je “hľadač pokladov” neskúsený, technické mantinely prístroja sa prejavia nespokojnosťou a nakoniec aj odložením prístroja do garáže. Zvážte teda, či neinvestovať do svojho koníčka viac prostriedkov. Možno sa to oplatí.

Pohybový detektor

Vždy si vyberajte pohybové detektory, len s nimi môžete krúžiť nad zemou a efektívne hľadať kovy. Bezpohybové sú určené predovšetkým pre lepší odhad uložených kovov.

Diskriminácia


Detektory s diskrimináciou rozlišujú, o aký kov sa jedná. Takéto detektory kovov sú aj výrazne drahšie. Táto vlastnosť je veľmi dôležitá, vďaka nej je možné ľahšie identifikovať cenný kov.

Citlivosť

U detektorov je potrebné, aby prístroje mali nastaviteľnú citlivosť, ktorú je vhodné meniť podľa druhu terénu a rozsahu hľadania.

Prečítajte si aj články:

Cievka

digitálny detektor kovovIde o najdôležitejšiu časť detektora kovov. Má tvar buď koncentrické D alebo 2D a potom sú k dispozícii aj ďalšie modely.

Analógový vs digitálny

Ak si chcete kúpiť najlacnejší detektor kovov, tak si kúpte analógový. Lacné digitálne detektory dlhšiu dobu spracúvajú informácie z cievky. Vo všetkých ostatných prípadoch si zvoľte detektor kovov digitálny, pretože vám na displeji ukáže všetky dôležité informácie.

Rýchlosť odozvy


Rýchlosť odozvy je jedna z najdôležitejších vlastností, detektory s pomalou rýchlosťou odozvy si nikdy nekupujte, pretože prídete zbytočne o mnoho zaujímavých nálezov.

Ako vybrať detektor kovov?
4.9 (97.37%) 38 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako si vybrať krabičkovú diétu

Ako si vybrať krabičkovú diétu?

Veľa ľudí si dáva novoročné predsavzatia, medzi ktoré najčastejšie patrí chudnutie. Najrôznejšie zaručené diéty väčšinou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *