Ako si vybrať

Ako vybrať vhodný stôl do interiéru?

ako vybrať vhodný stôl do interiéruVýber správneho stola nemusí byť nijako zložitý. Teda aspoň v prípade, že ho budete vyberať podľa účelu využitia. Len tak padne konkrétny model do danej miestnosti a bude jednak funkčný a zároveň aj dizajnovo zladený. Pozrime sa na jednotlivé typy stolov, ktoré by mali patriť do určitých miestností v interiéri. Zároveň sa zameriame aj na ich parametre a podoby, ktorých je veľké množstvo. Ako vybrať vhodný stôl do interiéru?

Do kuchyne patrí jedálenský stôl do interiéru

Každá kuchyňa si zaslúži kvalitný jedálenský stôl, ktorý môže stáť buď priamo v priestoroch, kde sa pripravujú pokrmy, alebo v jedálni. Jeho rozmery by mali zodpovedať počtu osôb v danej domácnosti.

Pomerne často voleným modelom je jedálenský set pre 6, 8 a 10 osôb. Základom jedálenského stola musí byť kvalitné drevo. Optimálnou voľbou je masívny bukový kuchynský nábytok s vrchnou doskou z laminátu. Tvarovo sú na výber modely zaoblené a obdĺžnikové.

moderný jedálenský stôlAk chcete neopozeraný typ, oplatí sa sklenený jedálenský set.

Vzhľadovo rozhodne uchváti a jeho údržba je v podstate rovnaká ako u dreveného povrchu, pridá sa iba leštenie.

Prečítajte si aj tieto články:

Obývačka vyžaduje konferenčný stolík

Ak sa rozhodujete pre kúpu nábytku do obývacej izby, nemali by ste zostať iba pri sedacích súprav a televíznych stien. Veľmi dôležitú úlohu hrajú totiž konferenčné stolíky. Ich prevedenie je dnes rôznorodé, a to predovšetkým vďaka moderným materiálom. Klasiku predstavuje drevo.

konferenčný stôl v interieriVeľmi pekne vyzerajú najmä cudzokrajné dreviny. Inak sa často vyberá aj sklo, stolíky s kovovými prvkami a v neposlednom rade aj prírodný či umelý ratan.

Stolík musí byť vysoko stabilný. Počítajte aj s úžitkovým priestorom. Keď príde návšteva, je treba ju pohostiť minimálne niečím malým na zub.

Nápoje aj rôzne pochutiny sa musia na povrch stolíkov vojsť tak, aby všetko nevyzeralo príliš minimalisticky.

K dispozícii sú dokonca aj rozkladacie konferenčné stolíky, ktoré problém s väčším množstvom ľudí elegantne vyriešia.

Odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button