Ako vybrať vhodný stôl do interiéru?

ako vybrať vhodný stôl do interiéruVýber správneho stola nemusí byť nijako zložitý. Teda aspoň v prípade, že ho budete vyberať podľa účelu využitia. Len tak padne konkrétny model do danej miestnosti a bude jednak funkčný a zároveň aj dizajnovo zladený. Pozrime sa na jednotlivé typy stolov, ktoré by mali patriť do určitých miestností v interiéri. Zároveň sa zameriame aj na ich parametre a podoby, ktorých je veľké množstvo. Ako vybrať vhodný stôl do interiéru?


Do kuchyne patrí jedálenský stôl do interiéru

Každá kuchyňa si zaslúži kvalitný jedálenský stôl, ktorý môže stáť buď priamo v priestoroch, kde sa pripravujú pokrmy, alebo v jedálni. Jeho rozmery by mali zodpovedať počtu osôb v danej domácnosti.

Pomerne často voleným modelom je jedálenský set pre 6, 8 a 10 osôb. Základom jedálenského stola musí byť kvalitné drevo. Optimálnou voľbou je masívny bukový kuchynský nábytok s vrchnou doskou z laminátu. Tvarovo sú na výber modely zaoblené a obdĺžnikové.

moderný jedálenský stôlAk chcete neopozeraný typ, oplatí sa sklenený jedálenský set.

Vzhľadovo rozhodne uchváti a jeho údržba je v podstate rovnaká ako u dreveného povrchu, pridá sa iba leštenie.

Prečítajte si aj tieto články:

Obývačka vyžaduje konferenčný stolík

Ak sa rozhodujete pre kúpu nábytku do obývacej izby, nemali by ste zostať iba pri sedacích súprav a televíznych stien. Veľmi dôležitú úlohu hrajú totiž konferenčné stolíky. Ich prevedenie je dnes rôznorodé, a to predovšetkým vďaka moderným materiálom. Klasiku predstavuje drevo.

konferenčný stôl v interieriVeľmi pekne vyzerajú najmä cudzokrajné dreviny. Inak sa často vyberá aj sklo, stolíky s kovovými prvkami a v neposlednom rade aj prírodný či umelý ratan.

Stolík musí byť vysoko stabilný. Počítajte aj s úžitkovým priestorom. Keď príde návšteva, je treba ju pohostiť minimálne niečím malým na zub.

Nápoje aj rôzne pochutiny sa musia na povrch stolíkov vojsť tak, aby všetko nevyzeralo príliš minimalisticky.

K dispozícii sú dokonca aj rozkladacie konferenčné stolíky, ktoré problém s väčším množstvom ľudí elegantne vyriešia.

Odporúčané články:


Mohlo by vás zaujímať

Ako si vybrať vhodný iPhone

Ako si vybrať iPhone, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim požiadavkám?

Spoločnosť Apple každoročne rozširuje portfólio svojich produktov. Nemožno sa preto čudovať, keď sa spotrebitelia v …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.