Ako si vybraťZdravie a krása

Aké plavky sú vhodné pre silnejšie postavy?

aké plavky sú vhodné pre silnejšie postavyK prázdninám a letu patria kúpanie a pobyt pri vode. Pre ženy, ktoré nemajú práve ideálne postavu, môže byť len predstava, že sa budú niekde pohybovať v plavkách, veľmi nepríjemná. Pritom dobre zvolený strih plaviek dokáže divy a aj žena s niekoľkými kilami navyše môže vyzerať dobre. Ako teda správne vybrať plavky pre silnejšie postavy?

 

Pravidlá pre výber vhodných plaviek pre silnejšie postavy

Pri výbere plaviek musíte prihliadnuť k svojej postave a nevyberať len podľa toho ako sa vám dané plavky páčia. Záleží na tom, ktoré partie chcete zakryť a ktoré naopak ukázať.

Všeobecne platí – v miestach, ktoré chcete zdôrazniť, voľte odvážnejšie farby aj strihy a naopak na miestach, od ktorých chcete odpútať pozornosť, voľte nenápadné farby.

Plavky vyberajte tak, aby vás nikde neškrtili a netlačili. Správne vyberajte aj veľkosť plaviek. Je dôležité, aby ste sa v nich cítila dobre.

Radšej voľte tmavšie farby – ako je známe čierna farba robí zoštíhľuje. Vyberať môžete z rôznych geometrických vzorov alebo napríklad pruhov v tvare písmena V, ktoré vás opticky zúžia. Pozrite si aj tabuľka veľkosti plavky s vysokým pásom a tabuľka veľkosti plus size plavky.

Široké boky, silná stehná a veľký zadok

Pre postavu typu hruška, teda s oblejšími bokmi a silnými stehnami, sa najlepšie hodia plavky s jednoduchým spodným dielom v nevýrazné farbe. Zvoľte vykrojenejšie nohavičky, ktoré opticky predĺžia a zoštíhlia nohy. Dobre vyzerajú aj nohavičky s vyšším pásom.

Snažte sa pozornosť upútať na hornú polovicu tela, preto si kúpte podprsenku s výrazným vzorom a zaujímavým strihom. Moc pekne vyzerá podprsenka zaviazaná za krkom.

Ak máte silnú celulitídu, potom si ale radšej kúpte plavky so sukienkou alebo môžete k plavkám nosiť šatku uviazanú v páse. V tomto prípade je lepšie voľbou celulitídu zamaskovať, než vykrojenými nohavičkami opticky predlžovať nohy.

Plavky vhodné na veľké brucho

jednodielne plavky na silnejšiu postavuAk máte výraznejšie brucho, hodia sa pre vás tankiny alebo monokiny. Tankiny sú dvojdielne plavky, ich horný diel vyzerá ako tielko a bruško tak pekne zakryje.

Monikiny sú jednodielne plavky, ktoré bruško schovajú, ale zozadu vyzerajú ako klasické bikiny. Tiež plavky s nohavičkami so zvýšeným pásom môžu vyzerať pekne.

Veľké prsia

Ženy s veľkými prsiami by si mali dať zálež pri výbere horného dielu plaviek. Je potrebné voliť taký, aby poskytol prsiam dostatočnú oporu .

Vhodné sú širšie ramienka a vystužená podprsenka s kosticami. Výhodou je, že väčšinou môžete kúpiť podprsenku a spodný diel plaviek zvlášť, takže môžete dobre vyberať a jednotlivé diely spolu kombinovať tak, aby vám dobre sedeli.

Celkovo silnejšia postava

Pre ženy zo silnejšou postavou sú najvhodnejšie jednodielne plavky. Môžu byť rôzneho strihu, najlepšie jednofarebné alebo s jednoduchým vzorom. Určite sa vyhnite krikľavým farbám a vzorom, ktorými na seba akurát upútate pozornosť.

Plavky by mali mať kostice, aby prsia mali dostatočnú oporu. Plavky sú v tomto prípade skôr doplnkom, ktorý nemusí zdôrazňovať žiadnu časť tela. Vyhnite sa plavkám s nohavičkami, ktoré opticky skracujú telo.

Či už máte silnejšie boky, väčší zadok alebo ste celkovo širšia, vyberajte plavky starostlivo, pretože keď sa v nich budete cítiť dobre, prestane byť kúpacia sezóna pre vás hororom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button