Ako si vybraťŠport

Ako vybrať boby alebo sánky?

vybrať boby či sánkySánky a boby sú symbolom zimnej zábavy na zasnežených výšinách a stráňach. Tradične už patria, ak aj napríklad lyžovanie, k zimnej výbave športu, relaxácie a radovánok na snehu. Najlepšie o tom vedia deti, ktoré milujú sánkovanie a bobovanie a všetko, na čom sa dá akokoľvek aspoň pri troške snehu jazdiť. Ako sa orientovať vo výbere tak, aby sánky/boby spĺňali požiadavky na bezpečnosť, pohodlie, účelnosť a príjemný vzhľad? Poďme sa spolu pozrieť na to ako vybrať boby či sánky, aby sme vybrali relatívne tie najlepšie.

Prečo vybrať boby alebo sánky? Je to zábava pre celú rodinu!

výber bobovHlavným aspektom pri rozhodovaní je ten, pre koho sane alebo boby vyberáme, o akú vekovú skupinu sa jedná, aké majú spĺňať dispozície a požiadavky.

Hoci to môže byť len hračka pre deti, ide tiež o nezávadnosť materiálu a stabilitu, aby sa boby len tak ľahko neprevrátili.

To znamená aj nosnosť, ktorá bude vyhovujúca a dostačujúca aj pre rodičov, ktorí budú so svojimi deťmi prevádzku sánok alebo bobov zdieľať.

Pre najmladšie deti sánky s ohrádkou

Čím menšie dieťa, tým väčšia potreba ohrádky a bezpečnostných pásov. Pokiaľ sa jedná o boby, sedadlo by malo byť vyššie nad zemou a prípadne tepelne izolované – polstrovaním.

Veľmi praktický je univerzálny vak na boby alebo sánky, ktorý zaistí malým deťom ochranu pred zimou a vlhkom, skrátka aby neprechladli. Výhodný je z nylonovej tkaniny, ktorá neprepúšťa vlhkosť, zabraňuje prechladnutiu a udrží vnútri vaku teplotu.

Ak chcete správne vybrať boby, musia byť z mrazuvzdorného materiálu

vyberanie bobov pre detiBoby sú takým pokračovateľom saní. Boli vyrobené neskôr a ich výhodou je, že sú ľahšie a jednoduchšie na manipuláciu, najmä pri výstupe do kopca.

Pri výbere bobov prihliadajte k veku dieťaťa, pre malé deti sú väčšie boby náročnejšie na ovládanie a nepremýšľajte nad tým, že by im dlhšie vydržali. Deti boby skôr zničia, než k nim dorastú.

Staršie deti ocenia rôzne podoby a varianty bobov – napríklad boby s volantom alebo všelijaké sánkovacie taniere, lopaty, pekáče a klzáky. Proste niečo, čo ich pobaví a stane sa prostriedkom hry na snehu. Boby by mali byť vybavené brzdou, najlepšie na oboch stranách, ktorá znižuje rýchlosť. Prečítajte si aj články ako obliecť novorodenca v zime a ako sa obliecť na bežky.

Vybrať boby či drevené sane – klasika i nostalgia

Sánky „baranie rohy“ nesúce punc tradície nestratili za tie dlhé roky nič na aktuálnosti a sú stále obľúbené a žiadané.

Kvalitná celodrevená konštrukcia s textilným popruhom na sedadle a kovovými lyžinami opatrenými silnými oceľovými pásmi sú stále rovnakou garanciou pohodlnej a plynulej jazdy. Sane môžu byť vylepšené o madlo, ktoré umožňuje pohodlné tlačenie sánok a práve tak je možné ho demontovať.

Pre vyšší jazdný komfort a rýchlosť je tu možnosť si vybrať športové sane novej modernej konštrukcie. Sánky sú pružné a ohybné, čo zaručuje prispôsobenie sa každému terénu. Sú to ľahučké sánky, ktoré sú vhodné pre jednu až dve osoby a sú výhodné aj pre malé deti. Majú protišmykový polstrovaný sedák a opatrenia pre pevné držanie tela.

Vyberte boby alebo sane, ktoré budú prinášať radosť a potešenie vám alebo vašim deťom pri zimných radovánkach.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button