Šport

Ako tráviť bezpečne čas v prírode a posilňovať imunitu?

Pandémia koronavírusu zmenila naše správanie. Čoraz viac sa vyhýbame práve preplneným miestam a chodievame do prírody, kde máme možnosť aspoň na chvíľu uniknúť všetkým tým negatívnym správam.
Ako ale bezpečne tráviť čas v prírode a posilňovať imunitu?

Posilňovanie imunity v prírode
Zdroj obrázka: Autor: everst / Shutterstock.com

Jazdite na horskom bicykli

Ak chcete byť v bezpečí mimo preplnených ciest a cyklistických chodníkov, kúpte si horský bicykel a jazdite na ňom po lesných cestičkách. Práve cyklistika v prírode, v lese je dobrá na zlepšenie kondície, posilnenie svalstva, ale samozrejme aj na posilnenie imunity.

Netreba však zabúdať na dôkladnú ochranu pred pádom. Okrem kúpy nových MTB tretrov, ktoré sú určené na horskú cyklistiku, myslite predovšetkým na výber kvalitnej cyklistickej prilby. Hlava by mala byť chránená pred pádom dostatočne.

Vyberajte si bezpečné trasy, kde nebudete zasahovať do prírody a budete sa môcť kochať nielen športovaním, ale aj jazdou na bicykli.

V prípade, že máte malé deti, odporúčame vám uprednostňovať jednoduché dostupné horské chodníčky v rovinatejšom teréne. Popri prestávke si môžete niečo opiecť v prírode.
Takéto zážitky si deti budú pamätať.

Vyskúšajte vysokohorskú turistiku

Ak chcete tráviť čas bezpečne v prírode a posilňovať imunitu, odporúčame vám vyskúšať vysokohorskú turistiku. Práve na vysokohorskej turistike si budete môcť vychutnať krásne výhľady a s pomocou profesionálnych ďalekohľadov budete môcť vidieť aj vzdialenejšie objekty, štíty, či stáda divej zveri.

Vysokohorská turistika by sa ale mala prispôsobiť vašej kondícii. Ak ste doteraz nechodili na celodenné túry, je lepšie začať jednoduchšími, aby vás prvá celodenná nezničila až tak, že sa na ďalšiu turistiku už nevyberiete.

Vyberte si trasy, ktoré zvládnete a nezabúdajte sledovať predpovede počasia. V batohu by vám ale v každom prípade nemali chýbať pršiplášte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button