DomácnosťElektronika

Záleží vám na kvalite ovzdušia u vás doma? Pomôže vám týchto 6 rád

Často sa rieši kvalita ovzdušia vonku, ale čo kvalita ovzdušia v našich domácnostiach? Ak vás zaujíma, prinášame vám niekoľko tipov pre jej zlepšenie.

Návod ako zlepšiť kvalitu ovzdušia v domácnosti
Zdroj obrázka: Autor: fizkes / Shutterstock.com

Vetranie, izbové rastliny a elektrický difúzer

Začneme tým najjednoduchším a najlacnejším riešením, čiže vetraním. Aj 5 minút vetrania denne dokáže zamedziť hromadeniu škodlivých látok znečisťujúcich ovzdušie v interiéri a prispeje tak k zdravšiemu prostrediu u vás doma.

Pomôcť dokážu aj izbové rastliny. Nielenže prispievajú k tomu, aby ste sa cítili v miestnosti vo všeobecnosti lepšie, ale vďaka fotosyntéze spotrebúvajú oxid uhličitý a uvoľňujú kyslík, čo má pozitívny vplyv na kvalitu ovzdušia v miestnosti. Netreba však zabúdať na čistenie listov týchto rastlín od prachu.

Za skúšku rozhodne stoja aj elektrické difúzery esenciálnych olejov. Tie totiž môžu znížiť množstvo baktérií vo vzduchu. Určite vyskúšajte esenciálne oleje ako eukalyptus, klinček, či levanduľu.

Pomôže aj klimatizácia a čistička vzduchu. A čo robiť, ak máte domáce zvieratko?

Vedeli ste, že s kvalitou ovzdušia vám môže pomôcť aj vaša účinná klimatizácia Vivax? Väčšina klimatizácií má totižto filtre, ktoré čistia vzduch predtým, ako ho ochladený pumpujú naspäť do miestnosti. Len nezabudnite na pravidelnú výmenu týchto filtrov.

Prístrojom priamo určeným na zlepšenie kvality ovzdušia v domácnosti je čistička vzduchu. Rozhodne ich odporúčame. Hlavne ak vás alebo niektorého z členov vašej domácnosti trápia alergie alebo astma.

Na záver ešte rada pre ľudí, ktorí majú doma nejaké zvieratko. Udržiavať domáceho miláčika v čistote je dôležité aj pre zdravé prostredie vo vašej domácnosti. Ak je to možné, srsť mu čistite vždy vonku a podlahy pravidelne vysávajte vysávačom s HEPA filtrom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button