Úvod / Ako si vybrať / Ako si vybrať medzi LCD, LED a plazmovou televíziou?

Ako si vybrať medzi LCD, LED a plazmovou televíziou?

ako si vybrať medzi LCD, LED a plazmovou televíziouAk sa rozhliadate po novej televízii, určite stojíte pred otázkou, či vybrať LCD, LED alebo plazmovú obrazovku. Nižšia spotreba elektrickej energie, jasný obraz, životnosť a najmä cena. To sú aspekty, ktorými sa LCD, LED aj plazmové televízie odlišujú. Predtým než vojdete do obchodu alebo kúpite televíziu na internete, si dôkladne prečítajte tento postup, ako vybrať televíziu čo najvýhodnejšie a k vašej plnej spokojnosti. Ako si vybrať medzi LCD, LED a plazmovou televíziou?

Čo budete na výber správnej televízie potrebovať:

  • iba váš čas a peniaze

Koľko chcete do nákupu televízie investovať?


plazmové led a lcd televízoryNajprv si stanovte rozpočet, teda koľko peňazí ste ochotní za novú televíziu zaplatiť. Malú LCD televíziu môžete kúpiť už za 110 €, LED televíziu od 155 € a plazmové televízie sa v súčasnosti predávajú už od 350 €.

Uhlopriečka televízie

Druhým kritériom je požadovaná uhlopriečka. Štandardnou veľkosťou do obývacej izby je dnes plochá televízia s uhlopriečkou 82 centimetrov. Kým LCD televízory a LED televízory s takým rozmerom možno zohnať bez väčších ťažkostí, s požiadavkou na malú plazmovú televíziu príliš nepochodíte. Najčastejšie narazíte na plazmové televízory s uhlopriečkou 94 alebo 106 centimetrov.

Rozdiely medzi televízormi


Hľadíme na základné rozdiely medzi LCD, LED a plazmovými televízormi. Kým plazmový televízor sa vyznačuje lepšími pozorovacími uhlami (tzn. že sa môžete na televíziu pozerať z väčšieho uhla a aj zboku), nevýhodou je vyššia spotreba elektrickej energie a riziko vypálenia obrazu na obrazovke. Ak budete dlhší čas zobrazovať statický záber, budete ho potom chvíľu vidieť na tienidle televízora.

LCD televízory sú oproti tomu najlacnejšie, zato nedokážu tak verne zobraziť čiernu farbu a môžete sa stretnúť s problémom zlého zobrazovania rýchlo pohybujúcich predmetov.

krásne farby na televízoreLED televízory sa pýšia mimoriadne tenkým prevedením a živším zobrazením farieb, avšak tiež vyššou obstarávacou cenou.

Nákup

Potom, čo ste si urobili základnú predstavu o tom aký televízor chcete, nastáva čas nákupu novej televízie. Odporúčam vyraziť do kamenného obchodu a pozrieť sa priamo, aká televízia, splní vaše očakávania, a aké obchod ponúka.

Pred samotným nákupom LCD, LED alebo plazmovej televízie si pozrite recenzie zákazníkov na internete. Určite nebudete chcieť vyhodiť peniaze za niečo, čo, dlho nevydrží. Na druhú stranu sa vyvarujte nákupu televízie, ktorá disponuje funkciami, ktoré nebudete chcieť využívať.

Tipy


Zistite si cenu dopravy televízie. Niektorí predajcovia ponúkajú zvýhodnené ceny dopravy. Na tom môžete tiež ušetriť.

Upozornenie

Na Slovensku sa najčastejšie predávajú plazmové televízie značiek LG, Panasonic, Philips, Pioneer, Samsung, Sony.

LCD televízie značiek Elektrolux, ECG, Finlux, Funai, GoGen, Grundig, Haier, HannStar, Hanseatic, JVC, Mascom, Orava, Panasonic, Philips, Roadstar, Samsung, Sencor, Sharp, Sony, Soundwave, Tesla, Toshiba.

LED televízory značiek Changhong, ECG, Finlux, GoGen, Grundig, LG, Orava, Panasonic, Philips, Samsung, Sencor, Sharp, Sony a Toshiba. Neznáma značka televízie nemusí znamenať nižšiu kvalitu či cenu.

Ako si vybrať medzi LCD, LED a plazmovou televíziou?
5 (99.31%) 29 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako si vybrať krabičkovú diétu

Ako si vybrať krabičkovú diétu?

Veľa ľudí si dáva novoročné predsavzatia, medzi ktoré najčastejšie patrí chudnutie. Najrôznejšie zaručené diéty väčšinou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *