Domácnosť

Ako na vlhké murivo? Pomôže chemická injektáž

ako na vlhké murivo a postup chemickej injektážeProblémy s vlhkosťou muriva sa vyskytujú najmä v starších rodinných a bytových domoch. Pri ich stavbe sa totiž ešte nepoužívali moderné metódy a technologické postupy. Nadmerná vlhkosť pritom môže spôsobiť nielen zhoršenie kvality bývania, ale aj mnoho zdravotných ťažkostí. Jedným z účinných riešení, ako sa problémov s vlhkým murivom zbaviť, je jeho chemická injektáž. Ako na vlhké murivo?

Prečo vykonávať injektáž vlhkého muriva?

Chemická injektáž pomáha murivo domu izolovať od vlhkosti. Je to potrebné v prípade, že doma pociťujete napríklad počas sparných letných dní nepríjemný vlhký vzduch.

Ak je relatívna vlhkosť vyššia ako 80%, má to vplyv nielen na životnosť stavby a kvalitu muriva, ale aj na vaše zdravie. Časom sa tu totiž začínajú šíriť plesne a huby a môžu spôsobiť napríklad dýchacie ťažkosti.

odborné vykonávanie chemickej injektážeVlhké murivo sa prejavuje aj tým, že sa na stenách vo vnútri bytu tvoria fľaky. Neustále tak znovu a znovu maľujete byt, za pár mesiacov je ale všetko pri starom.

Chemická injektáž odvedie vlhkosť z muriva a steny tak už v budúcnosti budete mať dokonale suché a bez vlhkých škvŕn.

Ako chemická injektáž vlhkého muriva prebieha?

Chemická injektáž muriva je metódou, ktorá sa dá vykonať pri  tehlových aj kamenných múroch. Prebieha v stručnosti tak, že sa najprv v stene vyvŕtajú otvory v určitých presne daných odstupoch a sklonoch.

Následne sa do nich aplikuje špeciálny injektážny prostriedok, ktorý zabráni ďalšiemu prenikaniu vlhkosti do muriva.

Na injektáž je lepšie si pozvať odborníkov

Metóda je vysoko účinná, z technologického hľadiska navyše nie je ani nijako zložitá. Skúsení majstri ju dokonca zvládnu aj svojpomocne, to by som však neodporúčal. Radšej si na práce pozvite odbornú firmu.

Chemickú injektáž aj ďalšie postupy pri odstraňovaní vlhkosti muriva pri domoch vykonáva v dnešnej dobe už viacero špecializovaných firiem. Väčšina z nich zabezpečuje komplexné služby, od prvotného prieskumu a zistenia príčin vlhkosti muriva až po samotnú realizáciu prác.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button