Domácnosť

Ako na vlhké murivo pomocou chemickej injektáže?

ako vykonať chemickú injektáž murivaProblémy s vlhkosťou muriva sa vyskytujú najmä v starších rodinných a bytových domoch. Pri ich stavbe sa totiž ešte nepoužívali moderné metódy a technologické postupy. Nadmerná vlhkosť pritom môže spôsobiť nielen zhoršenie kvality bývania, ale aj mnoho zdravotných ťažkostí. Jedným z účinných riešení, ako sa problémov s vlhkým murivom zbaviť, je jeho chemická injektáž. Ako na vlhké murivo pomocou chemickej injektáže?

Prečo vykonávať injektáž muriva?

Chemická injektáž pomáha murivo domu izolovať od vlhkosti. Je to potrebné v prípade, že doma pociťujete aj napríklad počas sparných letných dní nepríjemný vlhký vzduch. Ak je relatívna vlhkosť vyššia ako 80%, má to vplyv nielen na životnosť stavby a kvalitu muriva, ale aj na vaše zdravie. Časom sa tu totiž začínajú šíriť plesne a huby, ktoré môžu spôsobiť napríklad dýchacie ťažkosti.

Vlhké murivo sa prejavuje aj tým, že sa na stenách vo vnútri bytu tvoria fľaky. Neustále tak znovu a znovu maľujete byt, za pár mesiacov je ale všetko po starom.

Chemická injektáž odvedie vlhkosť z muriva a steny tak už v budúcnosti budete mať dokonale suché a bez vlhkých škvŕn.

Ako injektáž prebieha?

chemická injektážChemická injektáž muriva je metódou, ktorá sa dá vykonať u tehlových aj kamenných múrov.

Prebieha v stručnosti tak, že sa najprv v stene vyvŕtajú otvory v určitých presne daných odstupoch a sklonoch.

Následne sa do nich aplikuje špeciálý injektážny prostriedok, ktorý zabráni ďalšiemu prenikaniu vlhkosti do muriva.

Na chemickú injektáž je lepšie si pozvať odborníkov

Metóda je vysoko účinná, z technologického hľadiska navyše nie je ani nijako zložitá. Skúsení majstri ju dokonca zvládnu aj svojpomocne.

Podobné články

1 komentár

  1. Kvalita a životnosť pri použití chemickej injektáže spočiva v technike prevedenia a hlavne v použití vhodných aplikačných látok. Najdokonalejšie injektážne látky sú aplikované do muriva v tekutej forme, kde sa s prítomným obsahom vody zmenia na pevnú a trvalú izolačnú hmotu. Svetovou jednotkou pre tento účel sa stali polyuretánové, hydroizolačné živice. Tekutá forma polyuretánu v aplkačnom okolí spotrebuje cca 20% hmotnostného obsahu vody na polyadíciu – zmenu v pevnú izolačnú hmotu. Vysoko lepivé vlastnosti týchto živíc okrem izolačnej funkcie spevňujú aj soľami zoslabené časti vlhkých murív. Aplikáciu tejto technológie vlkostnej sanácie je potrebné realizovať vyškolenými pracovníkmi s použitím vhodnej tlakovej techniky.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button