Ako na vlhké murivo pomocou chemickej injektáže?

ako vykonať chemickú injektáž murivaProblémy s vlhkosťou muriva sa vyskytujú najmä v starších rodinných a bytových domoch. Pri ich stavbe sa totiž ešte nepoužívali moderné metódy a technologické postupy. Nadmerná vlhkosť pritom môže spôsobiť nielen zhoršenie kvality bývania, ale aj mnoho zdravotných ťažkostí. Jedným z účinných riešení, ako sa problémov s vlhkým murivom zbaviť, je jeho chemická injektáž. Ako na vlhké murivo pomocou chemickej injektáže?


Prečo vykonávať injektáž muriva?

Chemická injektáž pomáha murivo domu izolovať od vlhkosti. Je to potrebné v prípade, že doma pociťujete aj napríklad počas sparných letných dní nepríjemný vlhký vzduch. Ak je relatívna vlhkosť vyššia ako 80%, má to vplyv nielen na životnosť stavby a kvalitu muriva, ale aj na vaše zdravie. Časom sa tu totiž začínajú šíriť plesne a huby, ktoré môžu spôsobiť napríklad dýchacie ťažkosti.

Vlhké murivo sa prejavuje aj tým, že sa na stenách vo vnútri bytu tvoria fľaky. Neustále tak znovu a znovu maľujete byt, za pár mesiacov je ale všetko po starom. Chemická injektáž odvedie vlhkosť z muriva a steny tak už v budúcnosti budete mať dokonale suché a bez vlhkých škvŕn.

chemická injektážAko injektáž prebieha?

Chemická injektáž muriva je metódou, ktorá sa dá vykonať u tehlových aj kamenných múrov. Prebieha v stručnosti tak, že sa najprv v stene vyvŕtajú otvory v určitých presne daných odstupoch a sklonoch. Následne sa do nich aplikuje špeciálý injektážny prostriedok, ktorý zabráni ďalšiemu prenikaniu vlhkosti do muriva.

Na chemickú injektáž je lepšie si pozvať odborníkov

Metóda je vysoko účinná, z technologického hľadiska navyše nie je ani nijako zložitá. Skúsení majstri ju dokonca zvládnu aj svojpomocne.


Mohlo by vás zaujímať

Ako si vybrať sklenené dvere

Sklenené dvere ako netradičné riešenie do moderných interiérov

Jedným z najzaujímavejších trendov v interiérovom dizajne sú dvere z tvrdeného skla. Sú nielen efektné, …

Jeden komentár

  1. Ing. Robert Petriska

    Kvalita a životnosť pri použití chemickej injektáže spočiva v technike prevedenia a hlavne v použití vhodných aplikačných látok. Najdokonalejšie injektážne látky sú aplikované do muriva v tekutej forme, kde sa s prítomným obsahom vody zmenia na pevnú a trvalú izolačnú hmotu. Svetovou jednotkou pre tento účel sa stali polyuretánové, hydroizolačné živice. Tekutá forma polyuretánu v aplkačnom okolí spotrebuje cca 20% hmotnostného obsahu vody na polyadíciu – zmenu v pevnú izolačnú hmotu. Vysoko lepivé vlastnosti týchto živíc okrem izolačnej funkcie spevňujú aj soľami zoslabené časti vlhkých murív. Aplikáciu tejto technológie vlkostnej sanácie je potrebné realizovať vyškolenými pracovníkmi s použitím vhodnej tlakovej techniky.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.