ŠportChudnutie

Ako začať cvičiť zumbu?

pohyby na zubeZumba je typ tanca, ktorý sa postupne stáva čím ďalej populárnejším aj u nás na Slovensku. Pre niektorých ľudí sa tento druh tanca či cvičenia stáva aj životným štýlom. Chcete sa pripojiť k hnutiu zumba? Chcete si zatancovať, zabaviť sa a schudnúť aj väčšie množstvo kalórií? Ak áno, tak v tomto článku vám poradíme ako začať cvičiť zumbu.

Ak chcete začať cvičiť zumbu tak máte dve možnosti

Nájdite si kurz zumby

Pretože je zumba v dnešnej dobe veľmi populárna, tak malo by byť veľmi jednoduché nájsť nejaký kurz zumby aj vo vašom okolí. Stačí k tomu pár sekúnd alebo minút hľadania na internete.

Začnite sa učiť zumbu sami doma

Ak nie ste typ človeka, ktorý rád chodí do telocviční a posilňovní, alebo jednoducho nemáte kde ísť, alebo jednoducho nemáte čas a chuť niekam chodiť, tak kľudne zostaňte doma a zumba príde k vám. Na internete existujú desiatky a až stovky článkov a videí, o tom ako začať cvičiť zumbu.

Skvelým zdrojom je youtube. Napríklad ak aj cvičíte s inštruktorom tak videá na youtube vám môžu pomôcť objasniť rôzne detaily a pohyby počas cvičenia a vy sa tak budete učiť tancovať zumbu ešte rýchlejšie. Zapamätajte si, že každá lekcia a každý inštruktor je iný, ale zumba mentalita a lifestyle zostávajú vždy rovnaké.

Ako si na zumbu vybrať správne oblečenie a obuv

návod ako začať cvičiť zumbuKaždá lekcia bude ťažká, ak na ňu nie ste dostatočne pripravený. Aby ste sa vyhli rôznym ťažkostiam tak noste správne zumba oblečenie.

Počas cvičenia sa budete rýchlo zohrievať a potiť sa, tak myslíte na to, že potrebujete nejaké ľahké oblečenie, alebo viacero vrstiev, ktoré môžete ľahko vyzliecť. Kvalitné oblečenie na zumbu kúpite cez internet do 30€, takáto investícia sa určite oplatí.

Pokiaľ ide o obuv, tak je dôležité mať správnu veľkosť topánok. V príliš veľkých topánkach sa nebudete môcť správne točiť a dostatočne rýchlo prešľapovať. V príliš tesných a malých topánkach zas nevydržíte cvičiť príliš dlho.

Na lekcie zumby si zoberte fľašu s vodou a uterák

dokonalé oblečenie na zumbuZumba je niekedy pomerne intenzívne cvičenie a počas tancovania sa budete potiť. Určite si na lekcie zumby prineste uterák a fľašu s vodou. Väčšina inštruktorov robí medzi tanečnými skladbami krátke, pár sekundové prestávky, za ktoré budete veľmi vďační.

Niektoré výskumy dokazujú že počas jedenej hodiny cvičenia zumby sa dá spáliť vyše 600 kcal.

Čo je porovnateľný výdaj energie ako hodina cvičenia na bežiacom páse. Samozrejme záleží na tom, koľko energie ste do cvičenia vložili. Ale stále je tu skvelý potenciál ako schudnúť nejaké prebytočné kilá tuku.

Neočakávajte štandardné hodiny fitnes

Väčšina fitnes kurzov má svoju serióznu štruktúru a priebeh. Inštruktor stojí otočený tvárou k ľuďom a väčšinu času hovorí. Pri zumbe to je iné. Niekedy sa inštruktor pred začiatkom cvičenia pýta,,ste pripravený na party?,, Zumba je šport pri ktorom hodiny letia ako minúty a vy úplne zabudnete na to, že nie ste niekde v klube.

Niektorí ľudia hovoria, že pri hodinách zumby si našli svojich najlepších priateľov, s ktorými neskôr chodia na spoločné párty, nákupy, kávu apod.

Tanec zumba

Ako presne začať cvičiť zumbu? Niektoré pohyby v zumbe sú podobné ako salsa, iné majú niečo spoločné s hip-hopom, v niektorých spoznáte čača a netreba ani zabudnúť na samotný aspekt aeorbiku, ktorý je v zumbe takmer neustále.

Nemusíte byť žiadna veľká tanečníčka. Zumba je určená naozaj pre každého. Ak ste na hodinách zumby úplne nová, tak stačí keď dáte vedieť inštruktorke/inštruktorovi, že ste začiatočníčka a vďaka tom bude na vás brať väčší ohľad. Hlavne sa neskrývajte niekde vzadu a majte dobrý výhľad na všetky časti tela inštruktorky.

Pri zumbe neexistuje žiadny tlak aby ste boli super. Ak chcete začať cvičiť zumbu tak robte to čo môžete, keď môžete a všetky pohyby sú takej povahy, že do nich môžete vkladať toľko úsilia koľko chcete a pritom stále tancujete a cvičíte správne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button