Zdravie a krása

Ako na suché vlasy?

suché vlasyTakmer každý druhý človek sa stretáva s problémom suchých vlasov. Tiež medzi nich patríte? Zatiaľ vám nič nepomohlo a vy už neviete, čo s nimi? Pozrite sa na článok, kde vám poradíme ako už nikdy viac nemať suché vlasy

Príčina suchých vlasov

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, čo je príčinou suchých vlasov. Obvykle tento stav spôsobuje dehydratácia vlasových vlákien, ktorá následne vyúsťuje k prelamovaniu, štiepeniu a krepovateniu vlasov. Výsledkom sú teda nevzhľadné a nezdravé vlasy.

Čo pomáha na suché vlasy?

Existuje nejaké riešenie, ktoré nás suchých vlasov zbaví? Je potreba umelo doplniť tzv. keratín, ktorý je nutný pre regeneráciu a hydratáciu vašich vlasových vlákien.

Takmer každá firma produkujúca kozmetické výrobky, dokáže ponúknuť nepreberné množstvo kvalitných a účinných šampónov, kondicionérov, masiek, kôr či rôznych podporných prostriedkov obsahujúce najmä kremík a zinok, ktoré sú najčastejšie k dostaniu priamo v lekárňach. Stačí si len vybrať ten správny.

Lenže, ktorý je ten správny? Poraďte sa s odborníkom, navštívte kaderníka, lekáreň či špecializovaného predajcu vlasovej kozmetiky. Vždy sa dá nájsť ten správny výrobok, ktorý bude vyhovovať práve vám.

Menej je viac

Každý chce dobre vyzerať a páčiť sa okoliu. V dôsledku tohto sa ale veľakrát starostlivosť o vlasy preháňa. Ak používate príliš veľa prípravkov, môžu vašim vlasom skôr škodiť, než pomáhať.

Časté umývanie, fénovanie, žehlenie, natáčanie, neodborné farbenie či dokonca genetické predpoklady po predkoch a stresovej záťaže, to všetko má vplyv na kvalitu vašich vlasov. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť kefu na vlasy.

Výrobky na suché vlasy hľadajte starostlivo

Je dôležité sledovať na výrobkoch, či sú naozaj určené pre suché vlasy. Malo by sa najlepšie jednať o rôzne keratínové kôry, arganový olej alebo výťažky z hodvábu.

ako na suché vlasyPráve tieto produkty totiž dokážu dostatočne hydratovať a regenerovať vlasové vlákna a dodávajú vlasom krásny lesklý a zdravý vzhľad. A naviac napomôžu ľahšiemu rozčesávaniu a celkovej úprave do vytúžených účesov.

Výsledky nechcite okamžite

Za kvalitné výrobky si síce budete musieť trochu viac priplatiť, ale účinok je istý.

Nezabúdajte však, že výsledky sa nemusia vždy dostaviť ihneď, pretože záleží aj na tom, ako veľmi sú už vaše vlasy poškodené a aké faktory sa podieľali na súčasnom stave kvality vlasov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button