Vzťahy

Ako sa pripraviť na svadobné zvyky a tradície II?

Ako sa pripraviť na svadobné zvykySvadba je slávnostný rituál, kde sa na efektoch a svadobných dekoráciách nešetrí. Každá dobre premyslená a najkrajšia svadba si žiada dokonalú svadobnú výzdobu. Atmosféra svadby by mala byť predovšetkým štýlovo jednotná. Slávnostná svadobná tabuľa by mala ladiť s autami, svadobnými krabičkami na výslužku, a aj s ďalšími svadobnými dekoráciami či výzdobou. Ako sa pripraviť na svadobné zvyky a tradície? 

Svadobné zvyky a tradície

Svadobná torta

Tortu, ktorá sa väčšinou krája po obede, patrí k ďalším tradičným bodom programu svadby. Opäť sa k tomuto aktu viaže legenda – ten, kto uchopí nôž, bude v manželstve hrať prvé husle, nie ten, čo len položí ruku na toho druhého.

Nikto by nemal tortu odmietnuť – všetci musia z torty ochutnať – vrátane nevesty a ženícha, inak to prinesie smolu ako novomanželom, tak tomu, čo neochutnal.

Tanec novomanželov a rodičovský tanec

krájanie svadobnej torty - naše svadobné zvykyMedzi svadobné zvyky patrí tiež sólo pre novomanželov. Hostia okolo novomanželov utvoria koleso a pri tanci ich zasypávajú papierovými konfetami.

Ďalšie sólo patrí neveste so svojím otcom, ženíchovi s matkou a následne neveste so ženíchovým otcom a ženíchovi s nevestinou matkou.

Hádzanie kytice

pekné počasie v deň svadbyObľúbenou atrakciou pre nezadané dievčatá je hádzanie kytice. Nevesta sa postaví chrbtom k polkruhu dievčat, aby nevedela, komu kyticu hádže.

To dievča, ktoré kyticu chytí, sa do roka vydá. Kytica by nemala spadnúť na zem, to nosí smolu.

Povery s počasím počas svadby

  • Ak svieti v deň obradu slnko, bude v manželstve slnečná pohoda.
  • Ak prší v deň svadby, prší novomanželom šťastie.
  • Jasný svadobný deň znamená radosť v spoločnom živote.
  • Keď vo svadobný deň padá sneh, znamená to šťastie, radosť a bohatstvo.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button