AkoaPreco.com > Záhrada > Ako vypestovať štvorlístok?

Ako vypestovať štvorlístok?

ako si vypestovať štvorlístokKto by niekedy neblúdil po lúke alebo v záhrade a nehľadal štvorlístok. Tento symbol šťastia pozná každý už od detstva a nie každému sa podarilo v živote tento unikát objaviť. Avšak dnes nemusíte čakať, kým vyrastie vonku opäť tráva a dúfať, že sa šťastie usmeje aj na vás. Môžete si vypestovať zásobu štvorlístkov aj doma. Návod na pestovanie štvorlístka sa dozviete v tomto článku.

Pestovanie štvorlístka


sada na pestovanie štvorlístkovNavštívte príslušný obchod s kvetmi a spýtajte sa na štvorlístok, alebo si kúpte sadu na pestovanie štvorlístkov cez internet. Predáva sa v malej škatuľke, ktorej súčasťou je aj slovenský návod na vypestovanie.

Doma potom kvetináčik umiestnite napríklad na okenný parapet a špeciálny kompost zalejte vodou. Ostatné už nechajte na prírode.

História

Štvorlístok, ako symbol šťastia, sa k nám dostal z Írska, čo je krajina známa sviežou zeleňou a rozsiahlymi lúkami.

vypestovanie pekného zeleného štvorlístka jednoducho a domaPravdou je, že šťastie je korením života a bez šťastia sa nikto nezaobíde. Niekedy sa môžete snažiť akokoľvek, avšak ak nemáte potrebné šťastíčko, úspech sa nemusí dostaviť. Ľudia si pre šťastie vymýšľajú najrôznejšie veci, ale štvorlístok je asi najznámejším a najrozšírenejším symbolom. Snáď je to dané aj jeho malým  výskytom.

Vypestovať si preto štvorlístok doma je lákavé a zároveň celkom jednoduché.

Pozrite si aj článok: Ako si užiť dovolenku?


Postup pestovania

Predávané balenie o rozmere niekoľkých málo centimetrov obsahuje tri špeciálne cibuľky, jeden kvetináčik a jeden výživový disk, ktorý po zaliatí horúcou vodou napučí.

Po napučaní disku vložte do substrátu jednu z troch cibuliek špičkou nahor a kvetináčik umiestnite na svetlé a chladnejšie stanovisko, ktorým môže byť práve aj okenný parapet, kde sa moc nekúri.

Starostlivosť o rastlinku


Ďalšie dni potom dbajte o to, aby substrát bol stále mierne vlhký. Keď rastlinka vyrastie do výšky asi 5 cm, je dobré ju presadiť do väčšieho kvetináča.

Na jar môžete kvetináč s cibuľkou premiestniť na balkón alebo na záhradu a radovať sa z krásneho prírastku v podobe štvorlístka.

Po šťastí túži každý z nás, a preto môže byť balenie štvorlístka, alebo už vypestovaný symbol šťastia originálnym darčekom pre ženy, mužov alebo napríklad novomanželov.

Sadu na vypestovanie štvorlístka kúpite cez internet za cca 5€.

Mohlo by vás zaujímať

návod ako vyriešiť neprítomnosť kanalizácie

Ako vyriešiť problém s absenciou kanalizácie?

Kanalizácia aj napriek tomu, že je 21. storočie v mnohých mestách a obciach stále chýba. …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.