Zvieratá

Ako pomocou granulí pre psov povzbudiť inštinkty zvieraťa?

peš žerie

Najlepšie granule pre psov? Tie, ktoré zvieraťu dodajú energiu, podporia zdravie a prispejú k jeho lepšej kondícii a vyprázdňovaniu. Kvalitné krmivo robí zázraky. Ako pomocou granulí pre psov povzbudiť inštinkty zvieraťa? Sedliacky rozum by mal chovateľom veliť, že ak pes zdieľa gény divokého vlka, strava, pohyb a aktivity by sa aj po toľkých rokoch domestikácie mali približovať krmivu a pohybu zvieraťa v prírode.

Dopriať svojmu štvornohému priateľovi aj poctivé psie granule z bizóna, srnca alebo jahňaťa, je rozumná investícia do zdravia priateľa. A v súlade s prírodou. Dobrá strava spolu s dostatočným pohybom na čerstvom vzduchu povzbudzujú psie inštinkty a prispievajú k spokojnosti zvieraťa.

Návod ako povzbudiť inštinkty zvieraťa krok po kroku

Pohyb a dobrá strava = veselý pes

šťastný pesZdomácnený pes nerovná sa pes, ktorý leží na sedačke a k pohybu ho donútite len vtedy, keď sa v kúte objaví miska so žrádlom. Nielen pohyb, ale aj kvalita krmiva sa podpisuje na zdraví a celkovej vitalite psa.

Známa vec, ktorú potvrdí ktorýkoľvek veterinár, je pre niektorých majiteľov maznáčikov však stále tabu. Pritom stačí urobiť tak málo.

Ak je pes pre vás najlepším priateľom človeka, človek by mu mal vernosť oplácať dobrou potravou a pohybom na čerstvom vzduchu.

Kvalitné granule – drahé granule?

Námietka, že kvalitné krmivo pre psa, je drahé, a preto radšej kupovať to lacné, je oprávnená len vtedy, ak nehľadíte na zloženie granúl. Zdôvodnenie to je slabé. „Čím lacnejšie granule, tým viac lacných náhradiek, obilnín, glutamátu a ďalších nežiaducich a nezdravých surovín,“ potvrdzuje však zverolekár.

Poradiť vo výbere granúl by mal tiež predajcu. Dobrého predajcu spoznáte tak, že o zložení, vlastnostiach a vplyvoch na zdravie psa nezahmlievajú.

Aké majú nekvalitné granuly dopady?

granule pre psaLacné granule pre psov sú charakteristické aj vysokým podielom soli a korenia.

Nekvalitné krmivo sa podpisuje okrem iného na srsti (je zašednutá, nemastí a nechráni psa pred dažďom), vyprázdňovanie (hnačka, zápchy, pes má problémy pri vyprázdňovaní, „sánkovanie“) a vo vyššom veku zvieraťa na kĺboch ​​(obzvlášť u veľkých plemien).

Nedostatočná výživa kĺbov má potom za následok zdravotné problémy, ktoré sa riešia drahými operáciami.

Investície do kvalitných granúl nielenže prispievajú k zdraviu zvieraťa, ale z dlhodobého hľadiska môžu ušetriť aj peniaze za drahé lekárske zákroky.

Koľko je teda adekvátná cena za granule pre psov?

Odpoveď je jednoduchá. Zapojte sedliacky rozum a venujte starostlivosť zloženiu výrobkov. Rovnako ako čítate zloženie pri nákupe potravín v hypermarkete. 13-15kg balenie za 40 € je údajne zlatá stredná cesta, kvalita za rozumnú cenu.

A pre vás ako chovateľov pomyselná čiara pre orientáciu medzi cenami granúl. Prečítajte si aj Border kólia – Psie plemeno s vysokou inteligenciou.

Ktorú značku granúl kupovať?

Dôverovať každému výrobcovi a predajcovia granulí pre psov, bez toho aby ste si overili jeho výrobky, sa nevypláca. Dobrý výrobca poskytuje o svojich krmivách informácie úplné a preverené.Príkladom férového prístupu voči chovateľom má napríklad americký výrobca superprémiových granúl pre psov značky Taste of the Wild (voľne preložené: Chuť divočiny).

ako pomocou granuli povzbudiť inštinkty zvieraťaNa svojich internetových stránkach podáva kvalitné a zrozumiteľné informácie o výživových hodnotách granúl aj prečo granule obsahujú potrebné hovädzie mäso, kuraciu pečeň, mrkvu alebo zemiaky.

A ako už „Chuť divočiny“ napovedá, výrobca granúl ctí zásadu, že pes potrebuje podobnú stravu ako vlk.

Dobrým vodítkom je aj to, čo výrobca garantuje

Garantované probiotiká – zdravý tráviaci a imunitný systém sú životne dôležité pre celkové zdravie vášho domáceho maznáčika. Probiotiká sú vyvinuté špeciálne pre spoločenské zvieratá a spracované v súlade s prísnymi normami. Každý kilogram poskytuje živé, aktívne kultúry.

Sušené korene čakanky – táto prírodná zložka sa pridáva do granulí pre psov k udržaniu rovnováhy probiotických baktérií v črevách, podporuje zdravé trávenie a vstrebávanie živín.

Zloženie granulí pre psov je dôležité

Pečená prepelica, pečená kačica a údený moriak, bizón, pečené srnčí mäso alebo losos. Zloženie pre dobrú chuť, tieto zložky ponúkajú vysoko stráviteľné bielkoviny pomáhajúce psovi udržiavať dobrý zdravotný stav a nepriberať na hmotnosti.

Ďalej krmivá pre psov obsahujú potrebné: aminokyseliny, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi pre zdravé telo. Antioxidanty chránia telo domáceho maznáčika pred poškodením voľnými radikálmi.

Ovocie a zelenina poskytujú prírodné antioxidanty, zinok, vitamín E a selén podporí optimálne bunkové zdravie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button