NávodyZvieratá

Ako odstrániť zvieracie chlpy z odevov a sedačky?

zvieracie chlpyPrítomnosť psov a mačiek v domácnosti vám celkom iste robí radosť, prináša však aj určité problémy. Najmä sa jedná o zvýšený výskyt chlpov na vašom oblečení a tiež na nábytku. Ich odstraňovanie pritom mnohokrát vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a umu. Ako sa teda čo najľahšie vysporiadať so zvieracími chlpmi v byte a ako odstrániť zvieracie chlpy z odevov a sedačiek?

V článku sa dozviete:

  • Spôsoby odstránenia chlpov
  • Čo je potrebné na odstránenie zvieracích chlpov
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Spôsoby odstránenia zvieracích chlpov

Použitie vysávača

zvierata v domácnostiKlasickým spôsobom je vyčistenie koberca či sedačky od zvieracích chlpov pomocou bežného vysávača.

Musí byť však dostatočne výkonný, aby bol schopný povysávať aj tie najjemnejšie chĺpky, ktoré často zalezú až do vnútra gauča.

Ak vysávate pohovku, použite vždy menšie nástavce, pomocou ktorých sa lepšie dostanete do všetkých záhybov a ťažko dostupných miest.

Použiť sa dajú aj špeciálne vysávače na zvieracie chlpy, ktoré majú vylepšené turbo kefy. Nájdete je zvyčajne s označením animal (prípadne dog či cat).

Pet vysávače okrem toho, že slúžia ako normálne vysávače, sú vhodné najmä do domácnosti, kde sa vyskytujú prítulní chlpatí miláčikovia. Zvyšky ich srsti dokážu v pohode zlikvidovať pomocou veľkej alebo malej turbokefy, ktorú je možné aj rozobrať a dokonale vyčistiť.

Ručné kefy na zvieracie chlpy

Ručné kefy a malé vysávače sa hodí hlavne na odstránenie zvieracích chlpov z odevov. Najviac sú vidieť chlpy na tmavom oblečení – saku, čiernych nohaviciach a pod.

Kefy na chlpy sú vybavené látkou, ktorá ich zachytáva. Plynulým pohybom jedným smerom dôjde k ich naviazanie na túto látku. Potom stačí zachytené chlpy sňať a vhodiť do koša. Podobne fungujú aj gumové kefy, na ktoré sa chlpy takisto nalepia.

Rukavice na chlpy

ako odstraniť chlpyOkrem kief si môžete kúpiť aj špeciálne rukavice na zvieracie chlpy. Tie sa dajú používať opakovane, stačí ich len vyprať, a to pri teplote okolo 60 stupňov Celzia.

rukavica na chlpyRukavicu jednoducho navlečiete na ruku a prejdete s ňou miesta, kde sa chlpy na pohovke či oblečení vyskytujú. Rukavica ich zachytí.

Výhodou je, že rukavice na zvieracie chlpy sú skladné a ľahko prenosné, teda si ich môžete vziať napríklad aj na dovolenku. Rukavice možno použiť aj priamo k vyčesaniu srsti zvierat, čo vlastne funguje aj ako akási prevencia proti ich šíreniu po celej domácnosti.

Čo je potrebné na odstránenie chlpov?

  • Vysávač s malými nástavcami
  • Ručnú kefu
  • Rukavice na chlpy

Ako dlho to potrvá?

Záleží na veľkosti plochy, ktorá je zvieracími chlpmi pokrytá. Vyčistenie oblečenia zaberie maximálne pár minút, pri odstraňovaní chlpov z koberca a pohovky to však môže trvať pokojne aj hodinu.

Aké budú náklady na odstraňovanie zvieracích chlpov?

Okrem klasického vysávača alebo vysávača na zvieracie chlpy sú účinnými pomocníkmi tiež rukavice na zvieracie chlpy. Ich cena sa pohybuje v rozmedzí od 2 do 4 €.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button