Cestovanie

Opera v Sydney – ako si ju pozrieť?

sydney operaOpera v sydney sa vedľa klokana staka snáď najznámejším symbolom Austrálie. Jej architektonické hodnoty sú stále uznávané na celom svete a právom túto stavbu zapísalo UNESCO, v r. 2007, na zoznam svetového kultúrneho dedičstva. Bolo to prvýkrát, čo bola stavba zaradená do tohto zoznamu ešte za života autora. Autorom tohto originálneho diela je dánsky architekt Jorn Utzon, ktorý operu v tomto štýle navrhol v r. 1956 a vyhral medzinárodnú architektonickú súťaž vyhlásenú vládou Nového Južného Walesu.

Ako sa dostať do Austrálie

výlet do sydneyVypravte sa do Sydney napríklad na vlastnú päsť. Stačí si zaobstarať letenku napríklad pomocou internetu, kde sú na webových stránkach ponúkané výhodné rokmi.

Lacnú letenku môžete vo vyhľadávačoch zaobstarať pri akčných ponukách.

Let do Australie nie je samozrejme nijak krátky a navyše prekonáte časový posun desiatich hodín. Tiež ale spoznáte iné letiská pri medzipristátiach, kde si môžete nakúpiť suveníry či darčeky z exotických diaľok.

Sydney

Sydney je najväčším austrálskym mestom a hlavným mestom austrálskeho štátu Nový Južný Wales. Rozkladá sa okolo jedného z najkrajších prístavov na svete a dominantou prístavu je práve unikátna stavba Opery.

Okrem tejto budovy je ďalším symbolom Sydney most zvaný Harbour Bridge a tiež historická časť mesta nachádzajúca sa v „The Rocks“ a ďalej v mieste zvanom Paddington.

Preslávená opera v Sydney

opera sydneySvetovo preslávená Opera v Sydney , v angličtine Sydney Opera House, je postavená na východnom výbežku Circular Quay.

Jedná sa skutočne o svetovú raritu ako pre svoju konštrukciu, tak i pre svoj netypický a doteraz nevídaný vzhľad. Atraktívne a zároveň unikátny je aj jej umiestnenie.

Najnavštevovanejším miestom v Sydney je spomínaná Circular Quay, postavená okolo sydneyskej zátoky.

Teraz je to miesto s prístavom pre trajekty, vlakovou stanicou aj terminálom zámorskej dopravy. Je tu príjemný park pre odpočinok, odkiaľ je najkrajší výhľad na budovy Opery a na Harbour Bridge.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button