AkoaPreco.com > Cestovanie > Ako si užiť Madrid?

Ako si užiť Madrid?

madrid stare mestoMadrid je hlavným mestom Španielska a leží v strede krajiny. Má cez 3 milióny obyvateľov, je tiež hlavným mestom rovnomennej provincie, ktorá je súčasne jedným zo 17 autonómnych spoločenstiev Španielska. V madridskej aglomerácii žije viac ako 5 miliónov obyvateľov. Centrum mesta sa vyznačuje širokými triedami so zelenými pruhmi, veľkými kruhovými námestiami a veľkým počtom pompéznych stavieb, nielen z renesančného štýlu, ale aj úplne hypermoderne vyzerajúcich mrakodrapov.


Čo je potrebné ak si chcete užiť Madrid:

  • fotoaparát alebo kamera
  • pohodlná obuv
  • peniaze
  • sprievodca
  • mapa mestadovolenka v madride
  • zaistiť si dopravu (najlepšie letecky)

Madrid je mesto múzeí

Navštívte Múzeum Prado, ktoré je jedno z najslávnejších umeleckých múzeí na svete. Uvidíte tu prácu Botticelliho, Rubensa, Boscha a mnoho ďalších legendárnych majstrov.

Neďaleko centra sa nachádza El Retiro, mestská verzia Central Parku. Vezmite loďku a nechajte sa unášať krásou miestnej prírody alebo sa len tak túlajte zelenými záhradami, kde si môžete vychutnať chladené pivo a občerstvenie z miestnych barov.


Staré mesto

Staré mesto Vás vtiahne späť v čase. Obdivuhodné stavby vás očaria svojou minulosťou. Objavíte tu Sobrino de Botín, alebo aj jedáleň z 18. storočia, ktorá je podľa Guinnessovej knihy rekordov najstaršou jedálňou na svete.

Jedno z najznámejších miest je Plaza Mayor, kde sa všetci mladí a miestni najradšej zhromažďujú. Je to niečo ako Václavské námestie v Prahe.

Býčie zápasy


park v madride

Tradičné španielske atrakcie sú býčie zápasy v Las Ventas, ktoré prebiehajú od marca do decembra. Na najbrutálnejšie predstavenie sa môžete pozrieť v štvrti Salamanca. Mnohým ľuďom však býčie zápasy vadia a tak sa môžete stretnúť s protestami.

Turistami najobľúbenejšia ulice je Gran Via, kde si každý môže vychutnať rôzne druhy Tapas s pohárom vína a porozprávať sa s miestnymi.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo! Momentálne prebieha aj súťaž o auto Škoda Scalia.


Mohlo by vás zaujímať

mariánske lázně

Ako spoznať Mariánske Lázně?

Mariánske Lázně nenavštevujú len chorí ľudia. Vo svetoznámych západočeských kúpeľov možno stráviť aj veľmi príjemnú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.