Cestovanie

Ako si užiť Madrid?

madrid stare mestoMadrid je hlavným mestom Španielska a leží v strede krajiny. Má cez 3 milióny obyvateľov, je tiež hlavným mestom rovnomennej provincie, ktorá je súčasne jedným zo 17 autonómnych spoločenstiev Španielska. V madridskej aglomerácii žije viac ako 5 miliónov obyvateľov. Centrum mesta sa vyznačuje širokými triedami so zelenými pruhmi, veľkými kruhovými námestiami a veľkým počtom pompéznych stavieb, nielen z renesančného štýlu, ale aj úplne hypermoderne vyzerajúcich mrakodrapov.

Čo je potrebné ak si chcete užiť Madrid:

  • fotoaparát alebo kamera
  • pohodlná obuv
  • peniaze
  • sprievodca
  • mapa mesta
  • zaistiť si dopravu (najlepšie letecky)

Madrid je mesto múzeí

dovolenka v madrideNavštívte Múzeum Prado, ktoré je jedno z najslávnejších umeleckých múzeí na svete. Uvidíte tu prácu Botticelliho, Rubensa, Boscha a mnoho ďalších legendárnych majstrov.

Neďaleko centra sa nachádza El Retiro, mestská verzia Central Parku.

Vezmite loďku a nechajte sa unášať krásou miestnej prírody alebo sa len tak túlajte zelenými záhradami, kde si môžete vychutnať chladené pivo a občerstvenie z miestnych barov.

Staré mesto v Madride

Staré mesto Vás vtiahne späť v čase. Obdivuhodné stavby vás očaria svojou minulosťou. Objavíte tu Sobrino de Botín, alebo aj jedáleň z 18. storočia, ktorá je podľa Guinnessovej knihy rekordov najstaršou jedálňou na svete.

Jedno z najznámejších miest je Plaza Mayor, kde sa všetci mladí a miestni najradšej zhromažďujú. Je to niečo ako Václavské námestie v Prahe.

Býčie zápasy

park v madride

Tradičné španielske atrakcie sú býčie zápasy v Las Ventas, ktoré prebiehajú od marca do decembra.

Na najbrutálnejšie predstavenie sa môžete pozrieť v štvrti Salamanca. Mnohým ľuďom však býčie zápasy vadia a tak sa môžete stretnúť s protestami.

Turistami najobľúbenejšia ulice je Gran Via, kde si každý môže vychutnať rôzne druhy Tapas s pohárom vína a porozprávať sa s miestnymi. Pekné ubytovanie v Madride nájdete na stárnke booking.com

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button