Cestovanie

Ako spoznať Neapol za 3 dni?

predĺžený víkend v NeapoleVidieť Neapol a zomrieť. Neapol je mesto jedinečných krás, kde ešte aj dnes môžete pocítiť a pozorovať niečo zo starovekej a stredovekej podoby sveta. Spoznajte Neapol v 3 dňoch. Trebárs keď sa rozhodnete spoznať Neapol ako euro-víkendový zájazd.

Čo je na spoznanie Neapola potrebné:

Spoznať Neapol vlakom sa oplatí

Vydajte sa na najznámejšie pamiatky v blízkosti Neapola do mesta Herculaneum, Stabia a Pompeje. Hlavná stanica v Neapole vypravuje každý deň špeciálny vlaky pre túto trasu.

Po vyčerpávajúcej prehliadke si choďte oddýchnuť do najkrajšieho mesta na pobreží Sorrenta, kde sa vám naskytne prekrásny výhľad na skalnaté mesto. Sorrento nájdete na konečnej zastávke špeciálneho vlaku.

Ostrov Capri

Capri - spoznajte Neapol za 3 dniRozhodne sa vyjdete na čarovný ostrov Capri s azúrovo modrým morom a krásnymi plážami, ktoré sú obklopené útesmi.

Na Capri vás dopraví trajekt, ktorý vypláva každú pol hodinu z prístavu, blízko pevnosti Castel Sant’Elmo.

Preskúmajte ostrov a oddýchnite si v niektorom z citrusových hájov, ktorých sa tu nachádza naozaj požehnane.

A nakoniec Neapol

Tretí deň v Neapole nechajte na prehliadku mesta a na nákupy suvenírov, ktoré určite nájdete v najväčšom otvorenom obchode Pugnasecca. Odporúčam navštíviť Castel dell’Ovo, z ktorého sú naozaj krásne fotky hory Vezuv, ďalej pevnosť Castel Sant’Elmo, Neapolský dóm, katedrála San Gennaro a divadlo svätého Karla.

Zakončite svoju prehliadku Neapola v nejakej malebnej pizzerii, s posledným jedinečným pohľadom na sopku Vezuv.

Tipy ako spoznať Neapol

Ako spoznať Neapol za 3 dniKúpte si zľavové karty Arte Card na hlavnom vlakovom nádraží v Neapole, s touto kartou máte dopravu po celej Neapole zadarmo, ďalej vstupy do Pompejí, múzeí a mnohých iných pamiatok zadarmo alebo prinajmenšom nemalú zľavu, ktorá sa určite oplatí.

Ďalej je výhodné kúpiť si celodenný lístok na ostrove Capri za 6.70 €, ak tento ostrov chcete naozaj spoznať.

Do Pompejí si iste vezmite pohodlnú obuv, táto prehliadka zaberie minimálne 3 hodiny.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button