Ako liečiť

Ako liečiť mravčenie a brnenie rúk?

ako lieiť brnenie a mravčenie rúkTrápia vás časté mravčenia rúk? V určitých prípadoch to nemusí znamenať náznak nejakého závažného ochorenia. Vždy je ale dobré dopátrať sa príčiny a následne vykonať preventívne opatrenia, prípadne nastoliť liečbu, či už odbornú alebo „domácu“. Ako liečiť mravčenie a brnenie rúka a aké sú príčiny necitlivosti rúk?

V článku sa dozviete:

  • Čo je mravčenie rúk
  • Príčiny mravčenia
  • Postup liečby

Čo je to mravčenie rúk?

Pozná to asi každý z vás. Pri tomto stave máte pocit, ako by vám pod kožou liezli tisícky mravcov. Ruka je často tiež menej pohyblivá a necitlivá.

Zvyčajne ide o dôsledok toho, že dochádza k dlhodobejšiemu stlačeniu nervov.

Príčiny mravčenia rúk

Hlavnou a najčastejšou príčinou je zvýšenie tlaku na nervy. Typicky sa mravčenie prejaví v okamihu, keď si v noci počas spánku priľahnete ruku.

Ďalšie príčiny

Postup liečby mravčenie a brnenie rúk

Odborná liečba

Ak sú problémy s mravčením pretrvávajúce, je vždy vhodné zájsť k lekárovi, ktorý zistí presnú príčinu choroby a zaistí potrebnú liečbu.

Na mravčenie rúk sa používajú najmä analgetiká, ktoré prispievajú k tlmeniu sprievodných príznakov.

Domáca liečba

Domáca liečba mravčenia rúk spočíva najmä v odstránení príčin. Ak konzumujete vo zvýšenej miere alkohol, skúste ho vynechať. To isté platí o fajčení.

Ako som už uviedol, mravčenie a brnenie rúk môže byť vyvolané taktiež aj nedostatkom vitamínu B, konkrétne B12. Preto do svojho jedálnička skúste zaradiť viac potravín, ktoré túto látku obsahujú. Významným zdrojom vitamínu B 12 je napríklad rybie mäso.

Okrem vitamínu zaistite aj dostatočný prísun vápnika (Ako sa spozná nedostatok vápnika v tele? Príčiny a prejavy hypokalcémie).

Príčinou častého mravenčenia je niekedy stuhnutosť krčnej chrbtice, najmä v oblasti krku.

Na odstránenie problémov a zároveň aj ako preventívne opatrenie vyskúšajte pohybové cvičenia, ktoré stuhnuté svalstvo v oblasti krčnej chrbtice uvoľní.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button