Ako liečiť mravčenie a brnenie rúk?

ako lieiť brnenie a mravčenie rúkTrápia vás časté mravčenia rúk? V určitých prípadoch to nemusí znamenať náznak nejakého závažného ochorenia. Vždy je ale dobré dopátrať sa príčiny a následne vykonať preventívne opatrenia, prípadne nastoliť liečbu, či už odbornú alebo „domácu“. Ako liečiť mravčenie a brnenie rúka a aké sú príčiny necitlivosti rúk?

V článku sa dozviete:

  • Čo je mravčenie rúk
  • Príčiny mravčenia
  • Postup liečby

Čo je to mravčenie rúk?

Pozná to asi každý z vás. Pri tomto stave máte pocit, ako by vám pod kožou liezli tisícky mravcov. Ruka je často tiež menej pohyblivá a necitlivá. Spravidla ide o dôsledok toho, že dochádza k dlhodobejšiemu stlačeniu nervov.


Príčiny mravčenia

Hlavnou a najčastejšou príčinou je zvýšenie tlaku na nervy. Typicky sa mravčenie prejaví v okamihu, keď si v noci počas spánku priľahnete ruku.

Ďalšie príčiny

Postup liečby

Odborná liečba

Ak sú problémy s mravčením pretrvávajúce, je vždy vhodné zájsť k lekárovi, ktorý zistí presnú príčinu choroby a zaistí potrebnú liečbu. Na mravčenie rúk sa používajú najmä analgetiká, ktoré prispievajú k tlmeniu sprievodných príznakov.

Domáca liečba

Domáca liečba mravčenia rúk spočíva najmä v odstránení príčin. Ak konzumujete vo zvýšenej miere alkohol, skúste ho vynechať. To isté platí o fajčení.

Ako som už uviedol, mravčenie a brnenie rúk môže byť vyvolané taktiež aj nedostatkom vitamínu B, konkrétne B12. Preto do svojho jedálnička skúste zaradiť viac potravín, ktoré túto látku obsahujú. Významným zdrojom vitamínu B 12 je napríklad rybie mäso. Okrem vitamínu zaistite aj dostatočný prísun vápnika (Ako sa spozná nedostatok vápnika v tele? Príčiny a prejavy hypokalcémie).

Príčinou častého mravenčenia je niekedy stuhnutosť krčnej chrbtice, najmä v oblasti krku. Na odstránenie problémov a zároveň aj ako preventívne opatrenie vyskúšajte pohybové cvičenia, ktoré stuhnuté svalstvo v oblasti krčnej chrbtice uvoľní.


Mohlo by vás zaujímať

AKo sa zbaviť atopického ekzému

Dôsledne načúvajte svojmu telu, keď sa vám snaží niečo povedať

Možno ste ani netušili, že atopická dermatitída, alebo aj atopický ekzém postihuje až 30% celej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.