Nezaradené

Čo je to Pokémon GO?

čo je to Pokémon GOObrovský módny hit deväťdesiatych rokov. Animované zvieratká z japonských lúk a lesov, ktoré milovali všetky deti základnou školou či škôlkou povinné.

Presne to boli Pokémoni, boomu okolo nich sa proste nedalo uniknúť. A po mnohých sezónach sa zase vracajú na scénu, vývojári z kalifornského štúdia Niantic pripravili novú hernú pecku, ktorá slávi obrovský úspech aj u nás. Zdanlivo jednoduchá mobilná aplikácia dokáže zabaviť na dlhé hodiny. Ako je to možné a čo to vlastne Pokémon GO je?

V tejto hre nebudete iba sedieť pri počítači alebo pri mobile

Myslíte si, že na hranie Pokémon GO stačia len šikovné prsty a joystick? Táto hra je úplne iná, pracuje totiž s princípom „rozšírenej reality“. Inak povedané, aby ste mohli byť úspešní, musíte chodiť z miesta na miesto – a to vôbec nie pomocou šípok na klávesnici.

A Pokémoni môžu byť naozaj kdekoľvek, možno nájdete aj miesta, kde sa ich vyliahne naozaj veľa – nejaké námestie, hlavná ulica, zastávka MHD, múzeum, rozhľadňa a tak ďalej, chce to trochu cviku a čoskoro si hru priamo zamilujete.

ako chytiť charizarda na uliciPokémoni sa lovia v takzvaných pokéstopach, tam si môžete zobrať aj pár ich vajec a počkať, až sa nejaká potvorka sama vyliahne. Keď prídete do bezprostrednej blízkosti Pokémona, uvidíte jeho ikonku na mape.

A práve teraz nesmiete zaváhať, ulovte ho do Pokéballu a vycvičte si nového maznáčika. Odchyt je niekedy veľmi jednoduchý, inokedy zasa vyplytváte viacero pokusov – je to vlastne obdoba chytania motýľov do sitkami, obľúbená kratochvíle našich prarodičov. Len s tým rozdielom, že toto je lov viacmenej digitálný a žiadnemu zvieraťu sa pri ňom nič nestane. Choďte na prechádzku a zvýšte si level. Ako chytiť pokémona úplne vždy? A ako sa pokémoni chytajú?

chytanie pokémonov v parkuJednotlivé úrovne prechádzate doslova a do písmena vlastnými nohami. Aby ste sa totiž zlepšovali, musíte s mobilom chodiť niekde v teréne a rozhodne nie vysedávať doma.

Ale pozor, vezmite si so sebou na dlhšie cesty power bánk, pretože hranie Pokémon Go predsa len trochu vyťažuje batériu mobilných telefónov.

Návyková hra pre celý svet? To rozhodne áno. Na sociálnych sieťach si môžete pozrieť veľa videí, kde sa lovom fiktívnych Pokémonov bavia celé davy ľudí. Proste si vyjdete na prechádzku do mestského parku a ulovíte s kamarátmi pár animovaných potvoriek, nič zvláštneho, zvyknete si.

Pokémoni sú na svete už dvadsať rokov a teraz dostávajú nový rozmer. A dokonca, ako zistíte z pár kreslených vtipov, môžete vďaka hre Pokémon Go aj schudnúť prebytočné kilá – niečo na tom je, pretože sa musíte pri hre vlastne neustále hýbať.

Pokémon Go je úplne zadarmo

K dnešnému dňu je oficiálnou cestou Pokémon GO dostupné len v USA alebo Austrálii, na tuzemský trh ešte v polovici júla táto hra nedorazila – ale samozrejme si ju môžete pomocou jednoduchého fígľa stiahnuť a čoskoro začať hrať. A napokon, je to len otázka času, možno to potrvá ešte pár hodín, možno pár dní.

celosvetová mánia o pokémonochPo prehľadnom tutoriáli, ktorým Vás prevedie profesor Willow, môžete začať výberom prvého zvieracieho maznáčika. A akcia môže začať!

Netreba zabudnúť dodať, že Pokémon Go je aplikácia, ktorá je úplne bezplatná – na rozdiel od predchádzajúcich videohier alebo PC hier. Za podobne zábavnú záležitosť a veľmi často platí aj pár desiatok eur, aj v tomto teda tkvie sláva celej tejto novátorské hry, že je zadarmo.

Čo treba na hranie Pokémon GO?

Voľný čas, plne nabitú baterku telefónu, dobrý GPS signál a internet, ktorý pokiaľ možno nepadá.

A nebojte sa, zase toľko dát zo siete to míňať nebude. Priemerný deň hrania „stojí“ rádovo jednotky megabitov, dátový balíček od mobilného operátora sa preto v základoch určite neotrasie. Ak aj napriek tomu chcete nejaké data ešte ušetriť tak si prečítajte: Ako ušetriť mobilné data pri Pokémon GO?

Boje s ostatnými hráčmi – zábava na celý deň

ako hrať pokemona na windowseV takzvaných gymoch (tj. telocvičniach) môžete svojich zverencov trénovať, ale tiež si zabojovať s Pokémonmi, ktorých vlastnia Vaši kamaráti.

A rozhodne nemusíte sedieť vedľa seba, ale súperiť môžete napríklad aj cez dve ulice.

No a aké vlastne sú systémové požiadavky?

Android verzia najmenej 4.4 s minimálne 2 GB RAM, mobilná sieť v dosahu (kvôli rýchlejšiemu načítanie aktuálnej polohy). A pozor – na tablete samozrejme hrať môžete, ale možno to nepôjde tak dobre, ako keď budete mať v ruke klasický šikovný mobilný telefón. Len a len pre nich je totiž Pokémon Go zaručene kompatibilný, inde môže plynulosť hrania trochu „škrípať“. Všetky požiadavky sme zhrnuli v článku: Minimálne požiadavky na hranie Pokémon GO.

Veľký hit tohtoročného júla, na ktorom obrovsky zarobila spoločnosť Nintendo. Stačilo len pár dní a akcie tohto herného giganta, ktorého pozná každý, kto sedel v deväťdesiatych rokoch minulého storočia u dnes už zastaraných videohier, poskočili s hodnotou o viac ako tristo percent smerom nahor.

Celkovo je možné nájsť 151 pokémonov

Prvá verzia hry Pokémon Go sa bude zameriavať v zásade len na potvorky z takzvanej prvej generácie, dostanete teda možnosť uloviť niektoré zo 151 animovaných zvieratiek.

Bulbasaur, Charizard, Pikachu, Meow, Vulpix a veľa ďalších borcov, ktorí sa môžu v arénach biť za Vašu celosvetovú slávu. Vodné, trávne, elektrické, kamenné a ďalší rôzny pokémoni sú pripravení – len ich treba odhaliť priamo v teréne.

Viac ako dvesto druhov jednotlivých útokov, to je celkom slušná porcia, takže je potrebné svojich kreslených priateľov trochu potrénovať. Hodnota zdravia bude mať štyri základné ukazovatele – žiadne, minimálne, strední a veľmi silné poranenia.

K dispozícii budú aj rôzne liečivé lektvary, budete si môcť zohnať aj lepší Pokéball a vybrať si úplne unikátny Avatár až z 25 tisíc rôznych možností. Jedlo, lieky, povzbudzovače, pokémonom určite nesmie nič chýbať!

Takže sčítané a podčiarknuté – ak nechcete ísť v letných mesiacoch do lesa kvôli hubám alebo čučoriedkam, prípadne keď nie ste talent na nejaký šport a vôbec nechodíte von s kamarátmi – tak možno vďaka Pokémon Go sa Vám trochu zmení život …

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button