Návody

Ako sa zbaviť zlej nálady?

ako sa zbaviť zlej náladySú dni, kedy máme už od rána zlú náladu, nič nás neteší, nebaví. Často sme protivní sami sebe a nepríjemní na ľudí vo svojom okolí, ktorí vlastne za nič nemôžu. Ako sa teda rýchlo a úspešne zbaviť zlej nálady?

Dôvod k zlej nálade

Dobré je si uvedomiť, či vaše zlé rozpoloženie nemá súvislosť s nejakou udalosťou, alebo človekom. Naštval vás manžel? Pohádali ste sa s dcérou? V práci vás dusí šéf?

Nájdite to bremeno, ktoré vám stojí v tom, aby ste boli spokojní a vyriešte to. Občas stačí niečo si v rodine vydiskutovať, alebo v práci vyriešiť a je hneď po mrzutej nálade!

Bežte si zabehať!

pivo a dobrá náladaRozpohybujte svoje telo! Pri športe sa do tela vyplavujú hormóny šťastia endorfíny, vďaka nim sa budete cítiť skvele.

Bežte na dlhú prechádzku do prírody, na korčule, tenis alebo len tak behať. Uvidíte, že vám bude o poznanie lepšie!

Štiepajte drevo!

Zdá sa vám tento nápad podivný? Ak máte možnosť, choďte do toho! Naozaj to funguje a navyše aj urobíte zásoby dreva na ďalšiu zimu.

Vyspite sa!

Ak vás zlá nálada prepadne v čase, keď nemusíme ísť do práce a nemáme žiadne iné povinnosti bežte sa z toho vyspať. Naberiete silu a po prebudení uvidíte všetko zase ružovejšie.

Jedlo ako liek!

Uvarte si vaše obľúbené jedlo a ak nechcete jesť sami a máte chuť na návštevy, pozvite svoju rodinu a priateľov.

Dajte si záležať a pripravte také menu, o ktorom sa bude hovoriť vo vašom okolí ešte dlho. A komu by chvála nezdvihla náladu?

Zájdite za kamarátkou!

dobrá vs. zlá náladaNavštívte svoju dobrú kamarátku, alebo choďte s kamarátom na jedno do krčmy.

Dajte ale pozor na alkohol, keď má človek zlú náladu, ľahšie skĺzne k tomu, že sa opije do nemoty a to väčšinou nebýva úplne najlepší spôsob vylepšenia nálady.

Vrhnite sa na upratovanie!

Vygruntujte celý dom alebo sa pokojne pustite do maľovania! Ak ste už predtým chceli vymaľovať farebnými odtieňmi, teraz je preto tá najlepšia príležitosť. Večer, keď sa obzriete za prežitým dňom, už si ani nespomeniete, že ste ráno mali náladu pod psa.

Buďte pokorní!

Pokora je zárukou spokojného života. Spomeňte si na ľudí, čo nemajú také šťastie, ako máte vy.

Máte kde bývať, čo jesť, vodu vždy po ruke. Ráno ste sa zobudili do nového dňa a celý je pred vami. Tak si ho poďte užiť a vašu zlú náladu hoďte za hlavu! Nikdy predsa neviete, ako dlho na svete budete a tak prečo márniť čas!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button