Auto-moto

Ako znížiť spotrebu benzínu?

úspora palivaAko znížiť spotrebu paliva u svojho automobilu a ušetriť peniaze? Bojujte s cenami benzínu a nafty efektívne jazdou. Dodržujte niekoľko nasledujúcich pravidiel a ušetríte nemalé peniaze. Neveríte? Vyskúšajte.

Metódy ako znížiť spotrebu benzínu

Skontrolujte tlak v pneumatikách

Zle nafúknuté pneumatiky vášho vozidla zhoršujú jazdné vlastnosti a dochádza k zvýšeniu spotreby.

Podhustené pneumatiky totiž spôsobujú väčšie trenie.

Znížte rýchlosť

Znížením rýchlosti o 20 km/h ušetríte až 20% benzínu. A to sa rozhodne oplatí. Vyhnite sa náhlemu zrýchľovaniu a spomaľovaniu.

Čím viac bude vaša jazda plynulá, tým lepšie. Jazdite ideálne rýchlosťou okolo 90 km/h.

Radenie

Včas raďte. Pri rozbiehaní rýchlo opustíte jednotku. Manuálna radiaca páka je navyše o 18% efektívnejšia ako automatické radenie.

Klimatizácia

znížte spotrebu benzínu pomocou klimatizácieČím menej budete používať klimatizáciu v aute, tým viac sa to prejaví úsporami vo vašej peňaženke. Klimatizácia predstavuje pre motor záťaž. Rovnako tak rádio, reproduktory a zosilňovač, telefóny – to všetko zvyšuje spotrebu benzínu.

Obmedzte sa len na to najnutnejšie.

Krátke jazdy

Obmedzte jazdu autom do neďalekých miest, kam dôjdete aj pešo. Obzvlášť v zime. Studené štartovanie má veľký vplyv na spotrebu paliva.

Car-pooling

Obzvlášť mladí ľudia sa snažia ušetriť každú korunu, a tak využívajú akési spolucestovanie. Ľudia, ktorí pracujú v rovnakom zamestnaní, jazdia spolu a podieľajú sa na nákladoch spojených s jazdou. Zaujímavé a ekologické riešenie. Prečítajte si aj článok 30 tipov ako ušetriť peniaze.

Servis

Ako znížiť spotrebu benzínuPravidelná kontrola v servise vám, verte, alebo nie, ušetrí peniaze. Znečistené súčiastky samozrejme znižujú ich efektivitu. Auto pravidelne udržujte.

Motor

Vypínajte motor, ak budete stáť na mieste viac ako 10 minút. Samozrejme sa to týka situácií, kedy nestojíte na križovatke a pod.

Zbytočnosti v aute

Viac zbytočností v aute – logicky spôsobuje väčšiu spotrebu benzínu či nafty. Vyhádzajte z kufra veci, ktoré už pol roka vozíte, pretože vždy zabudnete sa ich zbaviť. Navyše budete mať radosť z toho, že ste konečne urobili niečo, čo ste stále odkladali.

Tak čo, už viete ako znížiť  spotrebu benzínu či nafty?

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button