Auto-moto

Aké súčiastky auta treba kontrolovať, aby nebola ohrozená vaša bezpečnosť?

Bezpečnosť na cestách je často diskutovanou témou, a to právom. Napriek viacerým opatreniam (častým policajným kontrolám) vznikajú dopravné nehody, ktorým by sa dalo bez problémov zabrániť. Častokrát je hlavnou príčinou ľudský faktor, avšak aj kvalita súčiastok zohráva dôležitú úlohu.

Sučiastky pre bezpečnosť auta
Zdroj obrázka: Autor:Vijak Phinkaew / Shutterstock.com

Aké súčiastky auta ale treba kontrolovať, aby nebola ohrozená vaša bezpečnosť?

Repas DPF

Do dieselových áut, resp. áut so vznetovými motormi sa zavádzajú a zavádzali v posledných rokoch DPF filtre. Ich úlohou bolo a je zachytávať pevné častice výfukových plynov a chrániť tak v podstate aj vzduch, ktorý dýchame – životné prostredie celkovo.

Keďže DPF filter pripomína včelí plast, na ktorom sa zachytávajú všetky tieto častice, po čase je nevyhnutné ho vyčistiť, repasovať. Repas DPF však musia robiť len skutoční profesionáli, certifikovaní odborníci, ktorí vedia aký spôsob je na repas DPF najvhodnejší. Najvhodnejšou metódou repasu je tá, ktorá si nevyžaduje žiadny zásah do DPF filtra, čiže žiadne rezanie.

Ak chcete, aby nebola ohrozená vaša bezpečnosť, kontrolujte DPF filter a nezabúdajte si ho dávať pravidelne čistiť. Akonáhle sa zanedbá čistenie, je ohrozená vaša bezpečnosť a vaše auto by sa stalo nefunkčným.

Brzdové platničky

Brzdový systém má priamo vplyv na našu bezpečnosť v motorovom vozidle. V autách sa musíme sústrediť predovšetkým na stav brzdových kotúčov a brzdových platničiek. Brzdové obloženie vášho auta totiž vplýva na to, či dokáže zabrzdiť v potrebných situáciách. Keď sú platničky a kotúče opotrebované, znehodnotené, brzdná dráha sa môže predĺžiť, čo automaticky vedie ku kolízii.

Aby nebola ohrozená bezpečnosť, treba kontrolovať v akom stave je DPF filter a treba si všímať aj to, v akom stave je brzdový systém, konkrétne brzdové kotúče a brzdové platničky.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button