Auto-moto

Ako zabezpečiť auto proti krádeži?

zabezpečiť autoPočet krádeží vozidiel každým rokom narastá a ak chcete mať pokojnejšie spanie, tak je potrebné si zabezpečiť auto a do vozidla nainštalovať bezpečnostné prvky, ktoré zlodeja buď úplne odradia, alebo mu znemožnia auto ukradnúť. Investície do zabezpečenia sú dôležité, len v Českej republike sa každý deň odcudzí okolo 70 vozov.

Ako sa dá vhodne zabezpečiť auto pred krádežou

Cez mechanické zabezpečenie vozidiel sa dokážu skúsení zlodeji áut ľahko dostať, zámok na volant je zvyčajne úplne zbytočný keďže ho zlodej ľahko rozlomí, demontuje alebo skrátka prereže kotúč volantu.

Zámok ako zabezpečiť autona rýchlostnú páku a pedále je veľmi účinný a populárny spôsob ako zabezpečiť auto. Ak si ich do vozidla nainštalujete, tak odradíte väčšinu potencionálnych zlodejov.

Tajné vypínače a blokovania sú v podstate vypínače, ktoré po inštalácii do vozidla znemožnia určité funkcie.

Ak sa zlodej do vozidla dostane, tak sa mu môže znemožniť napríklad štartovanie vozidla. Imobilizér slúži zase k rozpojeniu obvodov, jedná sa často o viac obvodov naraz.

Paradoxne môžete vyskúšať „papuču“

Inštalácia papuče je tiež možnosťou, ako auto uchrániť pred krádežou. Zlodej by k demontáži musel použiť brúsku.

zabezpečenie autaAutoalarmy je vhodné použiť, ak parkujete neďaleko svojho domu, aby ste ich zvuk mohli počuť. Pri nich je potrebné sa spoliehať na to, že hlasný zvuk zlodeja odradí.

GSM systém je druh alarmu, ktorý vás po spustení môže informovať telefonicky. Je možné ho napojiť aj na najbližšiu bezpečnostnú agentúru alebo priamo na políciu.

GPS sledovanie v kombinácii s GSM systémom je úplne ideálny spôsob, ako sa dozvedieť o krádeži a následne prostredníctvom GPS sledovať pohyb zlodeja. Prečítajte si aj článok ako zabezpečiť bicykel proti krádeži.

Ďalšie bezpečnostné prvky do auta

Existuje ešte celé množstvo ďalších prvkov, ktoré vám môžu zabezpečiť auto. V automobile je odporúčané mať aspoň jeden prvok, ktorý môže odlákať zlodeja. Podľa prieskumov je každý desiaty zlodej áut profesionál.

Pre lepší pocit bezpečnosti je vhodné parkovať blízko vášho domu, kde sa riziko krádeže zmenšuje. Investícia do základného zabezpečenia sa pohybuje už od cca 50 Eur a ako obrana proti základnému riziku je to vhodná investícia.

Podobné články

1 komentár

  1. My v aute nemáme žiadny zabezpečovací systém. Zakaždým akurát kontrolujem, či je auto zamknuté. K jeho zamykanie používam klasický vystreľovací kľúč, ktorý som si kúpil z ********** . Myslím si, že zamknutie autá stačí, tak snáď nebudem raz ľutovať, že som si nekúpil žiadny zabezpečovací systém.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button