Úvod / Návody / Ako si správne nasadiť kontaktné šošovky?

Ako si správne nasadiť kontaktné šošovky?

kontaktné šošovkyKontaktné šošovky zľahčujú ľuďom s vadou zraku život. Ich nasadzovanie a vyberanie, je ale potrebné chvíľu trénovať, než túto činnosť zvládnete do minúty. Napriek tomu sa nie je čoho báť, postup nie je nijako zložitý.

Čo je potrebné na nasadenie kontaktných šošoviek:


  • mydlo
  • uterák
  • kontaktné šošovky

Kontaktné šošovky si nasaďte pred tým, než sa začnete líčiť. Myslite na hygienu a najprv si dobre umyte ruky bežným mydlom, ktoré neobsahuje krém či pleťovú vodu. Osušte si ruky najlepšie froté alebo bavlneným uterákom.

Uzavrite umývadlo a nasadzujte si kontaktné šošovky nad ním (v prípade, že vám šošovka spadne, ju ľahšie nájdete a šošovka sa nezašpiní).

Pozor na správne otočenie šošovky

nasadenie šošoviekVyberte z puzdra šošovku určenú pre rovnaké oko, na aké sa šošovku chystáte nasadiť. Položte si šošovku na bruško prsta, sledujte, kam sú jej hrany skosené. Ak dovnútra, šošovka je správne. Ak sú hrany skosené von, šošovku máte obrátene. Prehnite ju a obráťte ju vonkajškom dovnútra. Šošovku ani oko nemôžete poškodiť tým, že ju nasadíte zlou stranou. Bude to ale nepríjemné.

šošovka v okuŠošovku máte na ukazováku, priblížte ju k oku. Prostredník položte pod riasy a otvorte pohybom prsta smerom nadol oko. Druhou rukou nadvihnite viečko. Sledujte sa pri tejto činnosti v zrkadle, snažte sa nežmurkať a netriasť rukami.

Priložte šošovku na oko a nechajte oko otvorené. Pozrite sa dole, pustite obe viečka a zľahka oko zavrite. Zažmurkajte. Opakujte aj na druhom oku.

Tip


Ak vidíte rozmazane, je pravdepodobne pod šošovkou vzduch či drobná nečistota. Zatvorte oči a cez viečko premasírujte oko. Ak problémy pretrvajú, šošovku vyberte, opláchnite v roztoku a proces zopakujte.

Ako si správne nasadiť kontaktné šošovky?
4.9 (98.4%) 25 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako naučiť psa základným povelom

Ako naučiť psa základné povely?

Pes je príjemný spoločník a kamarát. Ešte lepší spoločník a kamarát je, keď vás počúva. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *