Ako si vybraťElektronika

Ako vybrať najlepší notebook pre študenta?

vhodný notebook pre študentovNotebooky sa stali takmer samozrejmou pomôckou študentov nielen na stredných a vysokých, ale aj na základných školách. Pre mnoho študentov predstavuje tú výhodu, že si miesto zošitov nosia do triedy jeden notebook. Každý má na notebook odlišné požiadavky, dokonca aj študentské využitie so sebou nesie určité požiadavky, aby notebook študentom v plnej miere vyhovoval tak, ako si oni budú najlepšie priať. Súčasný trh ponúka mnoho notebookov mnohých značiek,.Ako vybrať pre študentov ten najlepší notebook?

Podľa čoho vybrať najlepší notebook pre študenta

Veľkosť a váha notebooku

Veľkosť je veľmi individuálny parameter. Príliš veľký notebook bude v školskej taške zaberať veľké množstvo miesta a zároveň jeho váha spôsobí väčšiu záťaž pre študentov chrbát.

Ako ideálne sa ponúkajú malé notebooky, ktoré budú inteligentnou náhradou zošitov.

Výdrž notebooku pre študenta

Keďže je študent v škole často vzdialený od najbližšieho zdroja a neustále nabíjanie je veľmi obťažujúce, takže najlepší notebook je s výdržou batérie aspoň 10 hodín.

Výkon

Ako vybrať najlepší notebook pre študentaŠtudenti najčastejšie využívajú bežné textové editory a základné programy pre úpravu rastrovej a vektorovej grafiky, vytváranie prezentácií a pod. Pre tieto účely obvykle stačí základný výkon.

Vyšší výkon súvisí s ďalšími nárokmi, ak sa plánuje využitie náročnejšieho softwaru, tak je treba tomu optimalizovať aj výkon. Minimálny výkon by sme mali zvoliť 2-4Ghz.

Odolnosť

Notebook bude neustále prenášaný a často bude odolávať nárazom, je vhodné pri výbere aj na to myslieť.

Operačný systém

Jasnou voľbou by mal byť Windows 7 alebo Windows 10.

Domáci počítač

výber vhodného notebooku pre dieťaPokiaľ má študent k dispozícii aj domáci počítač, tak možno nedostatky notebooku doháňať stolným počítačom a ako študentský notebook zvoliť menej výkonnú variantu na písanie poznámok a vedenie úloh.

Ak študent disponuje len notebookom, tak je vhodné zainvestovať a zakúpiť kvalitný notebook. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť počítač od prachu.

Ultrabook a netbook pre študentov

Oba tvoria ideálnu voľbu pre študentov. Ultrabooky sú veľmi ľahké, disponujú dlhou výdržou, veľkým displejom, ale ich cena je vyššia. Takmer najideálnejšou voľbou sú netbooky, ktoré majú veľmi skladné rozmery a tiež dlhú výdrž batérie.

Tak čo, zistili ste aký je najlepší notebook pre vás?

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button