Návody

Ako vyrobiť prírodný adventný veniec?

postup na prírodný adventný veniecNávod na vianočnú dekoráciu – prírodný adventný veniec. Prírodný adventný veniec je nielen krásny, ale aj voňavý. Navyše sú prírodniny túto sezónu trendy. Adventný veniec vyrobený zo zelených živých vetvičiek. Tie totiž majú majú nielen náboženskú symboliku, ale krásnu vôňu. Keďže sa advent nezadržateľne blíži, máme pre vás tip, ako vyrobiť adventný veniec z prírodných surovín a dekorácií. Návod na prírodný adventný veniec nájdete na nasledujúcich riadkoch.

Čo budete potrebovať na prírodný adventný veniec:

Na výrobu vianočnej dekorácie si pripravte:

  • korpus na veniec (polystyrénový či slamený)
  • zelený viazací drôt
  • tavná pištoľ či lepidlo (naozaj silné lepidlo)
  • vetvičky ihličnanov, buxusu a mahónie či cezmíny
  • sušené plátky ovocia či kôry a iné prírodniny (napr. ozdoby z brezovej kôry, šišky či orechové škrupiny, šípky, a pod.)
  • korenie (napr. celá škorica alebo badián)
  • jutové či iné stuhy na mašle (napr. lykové)
  • zápichovačky na sviečky a adventné sviečky vo vianočnej či vašej obľúbenej farbe
  • sneh v spreji.

Ktoré vetvičky sa hodia na adventný veniec najlepšie

návod na adventný veniecPoužite ľubovoľné vetvičky ihličnanov. Na obalenie korpusu sa najlepšie hodia ploché vetvičky tuje (sú poddajné, celkom veľké, zaberú väčšiu plochu a dobre sa s nimi pracuje).

Veniec skvele ozdobia vetvičky obyčajného aj strieborného smreka a iných ihličnanov, buxusu a mahónie či cezmíny.

Ktoré farby je najvhodnejšie zvoliť na prírodný adventný veniec?

Tradičnými vianočnými farbami, ktoré sa hodia k prírodným dekoráciám, môžu byť napríklad červená, zlatá, medená, oranžová, ale aj biela, hnedá či krémová.

Zvoľte podobnú farbu stuhy a adventných sviečok (krásne vyzerajú tiež sviečky z včelieho vosku). Samozrejme môžete použiť aj symbolické farby – 3 fialové sviečky a jednu ružovú.

Postup výroby prírodného adventného venca krok za krokom

Obaľovanie korpusu

Najprv korpus obaľte vetvičkami tuje, ktoré obmotajte viazacím drôtom. Snažte sa, aby vám na korpuse zostalo čo najmenej holých miest.

Potom na vetvičky tuje vrstvite vetvičky ďalších ihličnanov (podľa vlastnej voľby), buxusu a mahónie tak, aby sa prekrývali a nebolo vidieť koncové časti vetvičiek ani viazací drôt (ináč by vyzeral veniec neohrabaný a odfláknutý).

S prípravou korpusu si dajte pokojne načas, nemusíte sa ponáhľať, buďte precízny.

Zdobenie adventného venca

Hneď ako ste s pokrytím korpusu spokojní, umiestnite do neho rovnomerne 4 zápichovačky s adventnými sviečkami.

Nakoniec na veniec prilepte pomocou tavnej pištole či lepidlá stuhy, sušené plátky ovocia či kôry, šišky a iné prírodné dekorácie. Veniec môžete ľahko postriekať snehom v spreji (ale nemusíte, sneh sa zvykne otierať).

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button