Návody

Ako vyrobiť prírodné vianočné ozdoby?

prírodný vianočný veniec Návod ako si vyrobiť prírodné vianočné ozdoby. Ak preferujete jednoduché a najmä prírodné dekorácie, potom je nasledujúci článok určený priamo vám. Poradíme vám v ňom niekoľko tipov na rýchlo vyrobené prírodné vianočné ozdoby, ktoré môžete využiť na dekoráciu najrôznejších výrobkov. Využite šišiek, citrusov, jabĺčok a ďalších prírodnín k útulnej a originálnej vianočné výzdobe vášho domova. Čo budete potrebovať na prírodné vianočné ozdoby? To a ešte viac, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Prírodné vianočné ozdoby – sušené citrusy a ovocie

Každý z vás určite pozná prírodné ozdoby v podobe sušených plátkov citrusov či jabĺk. Tieto prírodné dekorácie krásne vyzerajú, sú veľmi jednoduché a rýchle na výrobu.

Navyše tieto prírodné vianočné ozdoby váš domov úžasne prevoňajú.

Postup ako urobiť vianočné ozdoby

sušené ovocieUsušiť môžete plátky z pomaranča, mandarínky, citrónu či jablká, ale aj z limetky, grepu, hrušky, a pod.

Z ovocia nakrájajte plátky tenké 3 – 4 milimetre a dajte ich sušiť v jednej vrstve na plechu vyloženom papierom na pečenie do rúry. Ovocie je nutné sušiť na nízku teplotu (najlepšie okolo 50 ° C).

Plátky môžete sušiť aj na radiátoroch. Tu však hrozí, že sa rôzne skrútia (čo samozrejme nie je na škodu, máte zaujímavú dekoráciu zadarmo).

Tipy pri sušení

Počas sušenia plátky niekoľkokrát otočte. Niektoré plátky môžete pred sušením prekrojiť napoly. Plátky jabĺk pred sušením potrite citrónovou šťavou, aby nezhnedli.

Do plátkov ovocia (napr. pomaranče či citrónu) môžete pred sušením zapichať klinček, toto vylepšenie je veľmi efektné. Prečítajte si aj ako sušiť jablká a ako sušiť slivky.

Vykrajovanie z citrusových šupiek

Ďalšou jednoduchou ozdobou a zároveň spôsobom, ako využiť citrusovú kôru po olúpaní ovocia, sú vykrajované tvary z kôry.

Z citrusové kôry ihneď po olúpaní vykrajujte tvary pomocou vykrajovačky,  prípadne nožom. Môžete použiť napr. vykrajovačku v tvare hviezdičky.

Prírodné vianočné ozdoby z lesa – šišky

Krásnou prírodnou dekoráciou sú tiež šišky. Skúste ich natrieť vianočnou farbou či postriekať snehom v spreji.

Samozrejme niekedy šišky najlepšie vyniknú vo svojej naturálnej podobe (napríklad dekorácie na vianočný stromček, veniec na dvere, a pod.). Ďalšie tipy, ako využiť šišky nájdete aj v iných článkoch na našom portály.

Kde možno prírodniny využiť

prírodné vianočné ozdoby zo šišiek

Sušené plátky ovocia ako hviezdičky a iné tvary z citrusovej kôry môžete použiť pre dekoráciu adventného alebo zimného venca, vianočného stromčeka, prírodného svietnika a ďalších výtvorov. Fantázií sa medze nekladú.

Prírodniny nemusíte zvlášť zdobiť, nakoľko k Vianociam patria a v ich prírodnej podobe vyniknú najlepšie.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button