Rustikálny nábytok horúci trend v kuchyni

rustikálny nábytokSedliacke chalupy z dávnych čias, spojitosť s prírodou a jedinečné čaro vidieckeho štýlu. Toto všetko zosobňuje rustikálny nábytok, v ktorom sa nájde nejeden človek. Od studeného, kovového, koženého a lesklého nábytku sa opäť vraciame ku klasike. Tento druh dreveného klasického nábytku sa výborne vyníma aj v kuchyni. V dnešnom článku vám ponúkneme zopár inšpirácií na dokonalú rustikálnu kuchyňu. Rustikálny nábytok je naozaj horúci trend v kuchyni.


Rustikálna kuchynská linka alebo koruna krásy kuchyne

Prenesme sa na chvíľu do časov našich starých mám. V krbe (Ako si postaviť krb?) praská drevo, všade je príjemne a teplúčko a vy pečiete voňavé koláče. Rustikálny nábytok je jedinečný svojím dojmom, ktorý v nás vyvoláva pocit domova. Hodí sa úplne do každej časti domu alebo bytu, nehovoriac o kuchyni.

Je typický štruktúrou masívneho dreva, zdobením, množstvom úložného priestoru a mosadznými úchytkami, čo je výborné vybavenie hlavne do kuchyne. Nezabudnite aj na klasický drez a do kríža tvarovaný vodovodný kohútik. Táto kombinácia vytvorí jedinečnú atmosféru a spomienky na kuchyne našich starých mám.

Masívny stôl je centrom pozornosti

rustikálny nábytok v kuchyniĎalšou dominantou kuchyne je bezpochyby aj jedálenský stôl. Nemal by chýbať v žiadnej kuchyni a hlavne nie v rustikálnej. Veľký masívny a pevný stôl je aj znakom veľkej rodiny, ktorá by za nim mala sedávať.

Neopracovaný nábytok alebo nábytok s patinou je taktiež výbornou voľbou ako si doplniť kuchyňu bez väčšej záťaže na vašu peňaženku.

Textil v prírodných vidieckych odtieňoch
závesy do kuchyneSvetlé prírodné farby sú neoddeliteľnou súčasťou rustikálneho štýlu. Dominujú farby ako hnedá (všetky odtiene), biela, zelená alebo červená. Bavlnenými alebo ľanovými závesmi a obrusmi určite nešliapnete vedľa.

Doplnky sú samozrejmosťou
Nech už sa nachádzame v akejkoľvek miestnosti rôzne doplnky a dekorácie tam nesmú chýbať. Keramické taniere, drevené sošky, svietniky, hrnčeky, kovové kvetináče s kvetmi a bylinkami, sklenené poháre obviazané stuhami, mašličkami alebo špagátikom idú ruka v ruke s vidieckym štýlom.

Netreba to preháňať

Drevo je hlavným materiálom rustikálneho štýlu ale pozor! Všetkého veľa škodí! Kombinácia farieb by mala spolu ladiť, čiže treba dbať na výber dreva, obkladačiek a toho, čo už máme, napríklad podlahu. Tmavé drevo sa odporúča kombinovať s bielym alebo jemným kávovým odtieňom, aby nábytok spolu s izbou tvorili kontrast. Naopak, keď použijete biely nábytok vytvoríte dojem použitím tmavších odtieňov podlahy a steny.

očarujúca kuchyňaAk ste zástancom pravého rustikálneho štýlu bez všetkých moderných vychytávok pokojne zvoľte drevené podlahy, u ktorých sa vyhráte s rôznymi odtieňmi a farbami. Vaša kuchyňa sa tak zmení na očarujúce miesto, kde sa bude každý člen domácnosti cítiť príjemne nielen pri plnom tanieri v čase obeda či večere ale aj počas celého dňa.


Mohlo by vás zaujímať

Najlepší materiál pre kuchýnský drez

3 najlepšie materiály pre kuchynské drezy

Pri zariaďovaní či rekonštrukcií domu sa budete určite snažiť, aby bola čím skôr hotová a spravená …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.