Ako si vybraťŠport

Čo by ste mali vedieť pred kúpou pánskej športovej obuvi na voľný čas?

Ktorý model bude najlepší?

Hľadáte všestrannú športovú obuv, ktorá vám poslúži nielen pri náročných tréningoch vo fitnescentre, ale aj pri vašich voľnočasových aktivitách? S radosťou vám túto dilemu pomôžeme vyriešiť! V nasledujúcom článku si odpovieme na tri základné otázky, ktoré by ste si, pred kúpou pánskej športovej obuvi na voľný čas, mali položiť, aby ste našli tú najideálnejšiu možnosť práve pre vás. Nebude chýbať ani výber konkrétnych modelov, ktoré vám odporúčame.

Ako si vybrať športovú obuv na voľný čas
Zdroj foto: fifeflyingfife / Adobestock.com

Cítite sa vo svojich topánkach pohodlne?

Začnime tým najdôležitejším – pohodlím, ktoré vám vaša nová športová obuv na voľný čas musí zabezpečiť.

Pri výbere obuvi, či už športovej alebo voľnočasovej, by mal byť komfort nositeľa tou najvyššou prioritou. Veď povedzme si úprimne, na čo by vám boli krásne štýlové pánske tenisky, v ktorých vás budú po celý čas nosenia bolieť nohy? Prepracovaná konštrukcia, dostatočná stabilita, skvelá podpora a odpruženie – pri výbere dbajte na tieto parametre a svoju následnú kúpu určite neoľutujete!

Komfort vašich topánok do veľkej miery ovplyvňujú aj materiály, z ktorých sú zhotovené. Kožené topánky sú síce odolné a z hľadiska estetiky pôsobia veľmi nadčasovo, no na druhej strane, obuv vyrobená z tkaniny je o čosi ľahšia a priedušnejšia.

Presne takýmto modelom je, napríklad model Enzo 2 od značky Puma, ktorý je, vďaka svojej ľahkosti, ktorú zabezpečuje použitý vzdušný materiál, štýlovému dizajnu a dostatočne stabilnej konštrukcii, spoľahlivým spoločníkom pri fyzicky náročných tréningoch, no rovnako aj pri každodenných voľnočasových aktivitách.

Tento, ale aj množstvo ďalších skvelých modelov športovej obuvi a iného kvalitného sortimentu môžete nájsť v obchode CCC. Neváhajte a navštívte ich webovú stránku alebo kamenné predajne. Nebudete ľutovať!

A aby sme nezabudli – berte do úvahy nielen aktivity, ale aj ročné obdobie, počas ktorého sa chystáte topánky nosiť a vyberte si materiál, ktorý vám, aj z tohto hľadiska, bude vyhovovať najviac.

Ako dlho vám vaša nová obuv vydrží?

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý by ste mali pred kúpou obuvi zvážiť je práve jej životnosť. Nechcete predsa investovať do topánok a o niekoľko mesiacov byť nútení zaobstarať si ďalšie, pretože tie predošlé sa rozpadli.

Odporúčame vám preto siahnuť po obuvi vyrobenej z kvalitných materiálov, ktoré sú dostatočne odolné na to, aby zvládli ako vaše športové aktivity, tak aj každodenné nosenie.

Tieto parametre dokonale spĺňajú modely Ultra boost od značky adidas. Naviac, okrem toho že sú odolné, sú štýlové. Mnohí ich radia medzi tie najpohodlnejšie športové topánky, ktoré sú aktuálne dostupné na trhu.

Štýl alebo funkčnosť?

Áno, áno, nezabúdame, samozrejme, ani na estetickú stránku. Pri vykonávaní akejkoľvek, športovej či voľnočasovej, aktivity sa predsa len nechcete iba cítiť skvelo, ale aj vyzerať skvelo.

Našťastie, svet pánskej športovej obuvi dnes už ponúka obrovské množstvo dizajnov, štýlov aj materiálových vyhotovení, vďaka čomu si vyberú aj tí najnáročnejší. Odvážne a pestrofarebné, jednofarebné minimalistické, vysoké či nízke – konečný výber záleží len a len na vašich osobných preferenciách.

Kladiete si otázku, pri ktorom modeli športových topánok nebudete musieť zvažovať či uprednostníte štýl nad funkčnosťou alebo naopak? Máme odpoveď – Nike Air Max! Ikonický dizajn, kvalitné materiály a zaručený komfort, ktorý svojmu nositeľovi poskytujú, z tohto modelu urobili nadčasovú klasiku, ktorej výber určite neoľutujete!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button