Ako sa vyhnúť vaginálnej mykóze?

vaginálna mykózaVaginálna mykóza je nepríjemné ženské ochorenie, ktoré je najčastejšie spôsobované kvasinkou Candida albicans. V našom tele žije mnoho iných organizmov (napr. práve kvasinky či určité baktérie). Ako sa vyhnúť vaginálnej mykóze? V pošve je pH, ktoré zaručuje optimálne prostredie práve pre všetky nášmu zdraviu prospešné mikroorganizmy. Ak je toto pH narušené, tak ľahko dôjde k premnoženiu kvasiniek a tie spôsobujú ďalšie problémy, ako je napríklad práve kvasinková infekcia – vaginálna mykóza.


Príznaky vaginálnej mykózy

Hlavným príznakom je nepríjemné svrbenie a pálenie v intímnych partiách. Pysky ohanbia môžu byť začervenané a opuchnuté.

Môže sa objaviť výtok, ale bude biely či tvarohovitý. Každá žena, ktorá už niekedy mykózu mala, určite pozná, že zápal opäť dorazil. Príznaky sú totiž nezameniteľné.

Liečba vaginálnej mykózy

Navštívte svojho gynekologického lekára, ktorý vám urobí potrebné vyšetrenia a predpíše lieky. Najčastejšie to sú rôzne masti, ktoré sa aplikujú okolo pyskov ohanbia alebo tabletky, ktoré sa zavádzajú do pošvy. Tie väčšinou problém vyriešia.

Nečakajte až do tej doby, kedy už je bolesť silná, ale navštívte gynekológa hneď. Tieto problémy má mnoho žien, tak sa za ne nemusíte hanbiť.

Príčiny

pitný režim a ako sa zbaviť vaginálnej mykózyČastou príčinou, ktorá spôsobuje vaginálnu mykózu je užívanie antibiotík. Nabúrajú prirodzené pošvové prostredie a tým pádom sa môžu premnožiť kvasinky.

Môže ju však spôsobiť aj hormonálna antikoncepcia. Vznik infekcie podporuje vlhké a zaparené prostredie, zlá hygiena, stres či zlý pitný režim.

Prevencia pred vaginálnou mikózou

mokré plavky a vznik vaginálnej mykózyIhneď po vykúpaní v bazéne si vyzlečte mokré plavky, ak ste pri mori, tak to toľko nevadí, pretože slaná voda má blahodarné účinky.

Na intímnu hygienu vždy používajte špeciálne gély s vyváženým pH určené pre intímne partie. Po pohlavnom styku sa dôkladne umyte.

Nezabúdajte sa v horúcich letných dňoch primerane obliekať, zápal môže byť spôsobený aj zaparením.

Aj keď je vaginálna mykóza ženské ochorenie, môže sa preniesť pohlavným stykom na vášho partnera. U neho sa však žiadne príznaky nemusia prejaviť a napriek tomu na vás chorobu môže znovu preniesť pri ďalšom pohlavnom styku. Ak je to tak, tak vyhľadajte pomoc lekára.

Tip ako sa vyhnúť vaginálnej mykóze

Stále sa vám vracajú kvasinkové infekcie? Vyskúšajte prírodnú pomoc Candix.


Mohlo by vás zaujímať

AKo sa zbaviť atopického ekzému

Dôsledne načúvajte svojmu telu, keď sa vám snaží niečo povedať

Možno ste ani netušili, že atopická dermatitída, alebo aj atopický ekzém postihuje až 30% celej …

2 komentáre

  1. Mám veľmi pozitívnu skúsenosť s enzýmami, konkrétne som vyskúšala wobenzym, keď som mala tieto problémy a bola som s ním veľmi spokojna.

  2. za mna uplne top, wobenzym mi jediny pomohol a to som vyskusala uplen vsetko…

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.