NávodyZdravie a krása

Ako sa správne nalíčiť?

ako sa nalíčiťKaždá žena chce byť krásna, a tak väčšina z nás ráno sadá k zrkadlu a snaží sa, čo možno najlepšie nalíčiť. Mnoho žien ale stále tápe, niektoré použijú napríklad len lesk na pery a riasenku zo strachu, že použitie make-upu je zložité a nanesenie tieňov ešte oveľa viac. Omyl, je to tak jednoduché, stačí len vedieť, ako na to! Ako sa teda správne nalíčiť?

Začnite pekne od začiatku!

Aby vaše líčenie bolo dokonalé, je potrebné začať dôkladným ošetrením pleti. Pleť umyte, osušte a použite denný krém. Ten vyberajte s ohľadom na typ vašej pleti. Pleť môže byť mastná, zmiešaná, normálna alebo suchá.

Kozmetický priemysel ponúka mnoho druhov krémov, a tak si vyberte taký, ktorý zohľadňuje nielen typ pleti, ale aj váš vek a vami požadovanú vlastnosť, ako je pôsobenie proti vráskam, či rozjasňujúci efekt. Krém rozotrite a nechajte zaschnúť.

Vhodný make-up!

Po nanesení denného krému môžete pristúpiť k aplikácii make-upu. Vyberte taký odtieň, ktorý sa čo najviac podobá prirodzenému tónu vašej pleti. Aj tu máte na výber z veľkého množstva značiek a možno, než nájdete ten pravý pre vás, vyskúšate ich hneď niekoľko.

Make-up natierajte končekmi prstov, alebo špeciálnym aplikátorom. S nanášaním začnite pri korienkoch vlasov a postupujte nadol. Rozotrite po celej tvári, vynechajte citlivú oblasť očí, ale naopak nezabudnite na krk a dekolt. Docielite tým väčšia prirodzenosti.

Zakryte drobné nedostatky!

Na všetky škvrny a ďalšie nedokonalosti na tvári sa odporúča používať korektor. Použitím korektoru pod oči, rozjasníte svoj pohľad.

Nikdy ale korektor nenanášajte na celú tvár, naozaj len na miesta, ktoré chcete skryť!

Prepudrujte nos!

Púder slúži na to, aby sa vám neleskla tvár a zafixoval líčenie. Púder možno nanášať hubkou, štetcom, alebo labutienkou, záleží na tom, v akej forme púder máte.

Sypký púder je na pohľad svetlo béžový alebo biely a je transparentný – teda nie je nutné vyberať odtieň. Nekryje, iba fixuje.

Tuhý púder je umiestnený v krabičke, väčšinou s hubkou. Možno zohnať transparentný tuhý púder, väčšinou je ale nutné zvoliť odtieň. Vyberte vždy svetlejší, tmavší môže vytvoriť nepekné mapy a fľaky.

A ako správne púder používať? Pudruje sa v smere rastu tvárových chĺpkov. Prebytočný púder pred nanášaním radšej oklepte, tona púdru nepôsobí sviežim dojmom. Tým, že zľahka prepudrujete očné viečka, docielite dlhšiu životnosť líčenia.

A čo tvárenka?

Po nanesení make-upu môže dôjsť k tomu, že vaša tvár bude pôsobiť nezdravo, neprirodzene, preto je dobré použiť trochu ,, zdravíčka „, ktoré prepožičia tvári farbu, rozjasní ju a vďaka dobre volenej aplikácii, dopomôže i k tvarovaniu tvárových partií.

Guľatý tvar môžete vďaka nej krásne opticky zoštíhliť. A ako? Naneste ju tam, kde sa spája horná a dolná čeľusť.

Ako nalíčiť oči?

líčenie očíAž po dokonalom zjednotení pleti sa môžete vrhnúť na líčenie očí. To, akým štýlom sa nalíčite, závisí nielen na príležitosti, ale aj na ďalších okolnostiach.

Ráno dávame prednosť decentnému líčeniu a tým pádom svetlejším odtieňom rôznych farieb.

Pri výbere odtieňa zohľadnite farbu vašich očí.

Ktorá farba je tá vaša?

Modré a sivé oči úžasne doplnia odtiene svetlohnedej, ružovej či fialovej, pristať vám budú aj farby kovu, strieborná alebo bronzová.

Krásu zelených očí podčiarknete odtieňmi fialovej, slivkovej, ale dobrou voľbou budú aj hnedé, modré, strieborné či sýto ružové tiene.

Hnedooké dámy majú veľa možností. Pre denné líčenie sa hodia odtiene béžovej, marhuľovej a zelenej. Pre výrazné líčenie siahnite po ružovej, žltej, fialovej alebo napríklad zlatej. Aby vaše oči zbytočne nezapadli, voľte odtiene buď veľmi sýte alebo svetlejšie.

Ako postupovať ak sa chcete správne nalíčiť?

S líčením začnite vo vnútornom kútiku oka a naneste svetlý odtieň. Následne môžete aplikovať tmavší odtieň. Nanášajte ho približne v strede viečka smerom k vonkajšiemu kútiku. Tieň rozotrite pomocou aplikátora na polovicu viečka. Viditeľný je pekný prechod zo svetlej do tmavšej farby.

Keď máte oko vytieňované, môžete namaľovať tenké očné linky. Závisí na vašich zvyklostiach, či ich na denné nosenie použijete pre väčšie zvýraznenie očí, alebo ich necháte k inej príležitosti.

Potom už stačí len naniesť riasenku, najlepšie čiernu, u naozaj ľahkého líčenia môžeme použiť hnedú alebo šedú. Na farebnú riasenku ale zabudnite.

Môžete vytvoriť hneď niekoľko vrstiev, ale tak, aby vaše oči stále pôsobili ľahko a prirodzene. Viac vrstiev maskary si zaslúži len dramatické dymové líčenie!

Tenké ústa alebo zmyselné pery?

rúžRovnako ako u očí platí aj tu pravidlo, že na bežné nosenie je treba voliť svetlejšie odtiene, obľúbené sú aj lesky a pomády na pery, večer môžete vyraziť s ústami namaľovanými výraznejším rúžom.

A ako na dokonalé pery?

  • Ústa obtiahnite ceruzkou na pery, aby mali plný tvar
  • Natrite pery rúžom
  • Nechajte chvíľku zaschnúť a potom odtlačte pery do papierovej vreckovky
  • Nakoniec pery jemne prepudrujte, dlhšie vám potom vydržia

Zdá sa vám celý proces zdĺhavý a zložitý? Verte, že ak si každé ráno doprajete chvíľku pre seba a starostlivo sa nalíčite, nebude muž, ktorý by sa za vami neotočil!

Podobné články

1 komentár

  1. Prajem pekný deň,

    práve som dočítala tento inšpiratívny článok a hodnotím ho 5 hviezdičkami. Ďakujem 😉

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button