Ako si vybrať

Ako vybrať digitálny fotorámik?

digitálny fotorámikDigitálny fotorámik sa postupne stal hitom, ktorý zdobí nejednu domácnosť. Kým obyčajné fotky v ráme nás čoskoro začnú nudiť, tak fotorámčeky nám ponúkajú skvelé možnosti, kedy si môžeme fotografie neustále meniť, nastavovať si ich postupné prehrávanie a mnoho ďalších funkcií. V obchode si nikdy nekupujte fotorámik len tak, sú medzi nimi veľké rozdiely. Riaďte sa kritériami správneho výberu fotorámika.

Podľa čoho a ako si vybrať digitálny fotorámik

Veľkosť fotorámika

Ako vybrať digitálny fotorámikJedná sa o prvé dôležité kritérium, možno si vybrať fotorámik všetkých rôznych veľkostí. Na trhu sa štandardne stretnete s najčastejšími veľkosťami od 3,5 do 12 palcov.

Veľkosť orientujte tiež podľa toho, či budete mať fotorámček opretý na stolíku, alebo či ho chcete mať zavesený na stene.

Rozlíšenie

Vyberajte si jedine fotorámčeky s HD rozlíšením, cenové rozdiely oproti iným rozlíšením nie sú tak veľké.

Pamäť

Dbajte na to, aby mal fotorámik dostatočne veľkú pamäť, základom by pre vás mali byť aspoň 2GB.

Zároveň si zistite, či disponuje prepojením cez USB a možnosťou vloženia pamäťových kariet. Vďaka pamäťovým kartám si možno potom vo fotorámiku prehrávať aj čerstvo nafotené snímky.

Batérie vo fotorámiku

Väčšina fotorámikov je bez internej batérie a fungujú len, keď sú zapojené do zdroja. Ak si vyberiete model s internou batériou, tak môžete mať fotorámik zapnutí aj bez nevzhľadného kábla.

Takéto fotorámčeky by mali disponovať aj úspornými režimami.

Časovanie a slidy

Nastavenie prehrávania fotografií musí byť umožnené v rôznych režimoch. Zistite si tiež, či má fotorámik možnosť časovania.

Je zbytočné, aby bol rámik zapnutý, keď nikto nie je doma. Mal by mať nastavenie pre zapnutie od kedy do kedy bude zapnutý.

Digitálny fotorámik a videa?

digitálny fotorámik s ovládačomNevyberajte si nikdy digitálny fotorámik, ktorý podporuje iba jeden formát fotiek, ale vyberajte si modely, ktoré umožnia prehranie všetkých štandardných obrazových súborov a to dokonca aj videí.

Podporované by mala byť aj HD videa.

Diaľkové ovládanie fotorámika

Diaľkový ovládač musí byť súčasťou rámčeka, zjednoduší vám ovládanie.

Rám

Väčšina fotorámikov má podobu tabletov, na trhu sú k dispozícii aj fotorámčeky, ktoré disponujú veľkými a masívnymi rámami pripomínajúcimi skutočné rámy obrazov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button